• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C Daļēji apmācies, D vējš, 1.03 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Neatliec veselību! Biežākās veselības problēmas ir iespējams novērst

  Reklāmraksts
  5. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Biežākās veselības problēmas ir iespējams novērst, savlaicīgi vēršoties ārstniecības iestādē.

  Uz santa.lv jautājumiem atbild Latvijas Jūras medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Birks.

  Kā Jūs raksturotu Latvijas sabiedrību? Cik ļoti tā rūpējas par savu veselību?

  Ar katru gadu sabiedrības attieksme pret savu veselību arvien uzlabojas. Tomēr Latvijas Jūras medicīnas centra speciālisti bieži vien sastopas ar gadījumiem, kad pacients pie ārsta vēršas novēloti vai pat par vēlu. Savukārt, savlaicīgas ārstēšanas rezultātā veselības problēmas ir iespējams novērst krietni ātrāk un efektīvāk. Tādējādi pacients krietni ātrāk var atgriezties pie ierastā dzīves ritma.

  Kas varētu būt par iemeslu sabiedrības kūtrumam savlaicīgi meklēt speciālistu?

  Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, kur digitālajā vidē cilvēkiem ir pieejama ļoti plaša informācija. Diemžēl, cilvēki bieži vien atbildes uz jautājumiem un nezināmo meklē paši, nevis vēršas pie speciālistiem. Vēl viena problēma, kas nākotnē var skart cilvēku veselību, ir neuzticēšanās medicīnas zinātnei, tā vietā izvēloties citas metodes, ko piedāvā tālu no zinātnes un medicīnas stāvoši indivīdi. Tas var novest pat pie letālām sekām.

  Kādi varētu būt risinājumi, lai uzlabotu sabiedrības kopējo veselības stāvokli?

  Latvijas Jūras medicīnas centrs speciālisti ir izstrādājuši Profilaktisko veselības pārbaužu grafiku, kurā ir norādīts, cik bieži, un kādas veselības pārbaudes ir jāveic vīriešiem un sievietēm attiecīgajā vecuma grupā. Ja cilvēki sekotu tām līdzi, tas palīdzētu novērot veselības stāvokļa izmaiņas pirms tās kļūst par nopietnām veselības problēmām.  

  Ko Jūs ieteiktu cilvēkam, kuram ir aizdomas par kādu veselības problēmu?

  Noteikti vajadzētu sākt ar vizīti pie ārsta. Tālāk jau attiecīgais speciālists pateiks, vai ir nepieciešams veikt papildus kādu no diagnostiskajiem un laboratoriskajiem izmeklējumiem, nepieciešama ķirurģiska manipulācija un pēc tam attiecīgi rehabilitācija.

  Vai visus šos pakalpojumus piedāvā arī Latvijas Jūras medicīnas centrs?

  Jā, Latvijas Jūras medicīnas centrs ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt profesionālus ambulatoros (visa veida konsultācijas un izmeklējumi) un stacionāros (ārstniecība medicīnas centrā) veselības aprūpes pakalpojumus vienuviet.

  Šobrīd arvien populārākas kļūst attālinātās medicīnas konsultācijas. Kāds ir Jūs viedoklis par tām?

  Tik tiešām šobrīd daudzi piedāvā attālinātas medicīniskās konsultācijas. Arī Latvijas Jūras medicīnas centrs piedāvā Iekšķīgo slimību ārsta konsultācijas pa tālruni. Taču, tāpat kā automašīnu nevar saremontēt pa tālruni, tāpat arī ārsts pilnībā palīdzēt pacientam var tikai klātienē. Tādēļ mēs rūpīgi izvērtējam, kādas konsultācijas var, un kādas nevar tikt nodrošinātas attālināti. Latvijas Jūras medicīnas centrs iesaka pacientiem tomēr pēc iespējas ar ārstu tikties klātienē.

  Kāds ir Jūsu novēlējums, lai Latvijas sabiedrība kļūtu veselāka?

  Var jau bezgalīgi runāt par veselīga dzīvesveida nozīmi cilvēka dzīvē, bet visa pamatā noteikti ir samērīgums un līdzsvars. Gan attiecībā uz darbu, privāto dzīvi un ieradumiem, gan attiecībā uz sportošanu un produktiem, ko mēs ikdienā lietojam. Jebkurā gadījumā noteikti vajadzētu rūpēties par sevi un savu veselību un mudināt to darīt arī apkārtējos, sevišķi gados vecākus cilvēkus.

  Neatliec veselību! Piesakies konsultācijai un uzlabo savu dzīves kvalitāti!

  • Tālrunis pierakstam: 67 889 000                           
  • Sūtīt ziņu: pieraksts@ljmc.lv                                      
  • www.ljmc.lv
  • Adrese: Patversmes iela 27, Rīga, LV-1005

  AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”

  Profesionalitāte un individuāla pieeja

  Facebook: https://www.facebook.com/LJmedicinascentrs
  YouTube: https://www.youtube.com/user/LJmedicinascentrs

   

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+