• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  Kā saprast, kad mājai ir nepieciešama pacelšana?

  Reklāmraksts
  29. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  “Kāds klients reiz novērojis, kā kaķis ar ķepu aizsit bumbiņu uz istabas pretējo stūri un gaidījis, kamēr tā atripos atpakaļ. Nebija ilgi jāanalizē, ka kaut kas ir savirzījies šķībi mājas konstrukcijā.” stāsta Uretek Baltic vadītājs Romāns Reiners-Latiševs.

  Tā kā daudzām būvēm, tiltiem, ceļiem un ēkām – gan vecām, gan jaunām – ir tieksme nosēsties, šādā situācijā, kad pamati zem kājām sašķobījušies, palīdzīgu roku sniedz SIA “Uretek Baltic”, kas nodarbojas ar visu iepriekšminēto objektu gan pacelšanu, gan nostiprināšanu.

  Viens no efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt būvi no lielākiem bojājumiem, ir tās stabilizēšana un sākotnējā stāvokļa atjaunošana. Šim nolūkam SIA “Uretek Baltic” izmanto dabai draudzīgus ģeopolimēra sveķus, kas piemēroti lietošanai visdažādākajās gruntīs.

  Trauksmes signāli ir skaidri pamanāmi

  Tāpat kā minētajā gadījumā ar kaķi un bumbiņu, pirmos trauksmes signālus iedzīvotāji parasti pamana paši. „Izplatīts grīdu nosēšanās iemesls ir apstāklis, ka celtnieki nav pietiekami noblīvējuši grīdas pamatu materiālus vai apkures periodā ir sarucis materiāla apjoms,” skaidro Reiners-Latiševs.

  Pēc Romāna teiktā, arī visparastākās plīsušas caurules plūstošais ūdens aizskalo no grunts sīkās daļiņas, kas, savukārt, veicina grunts nosēšanos.

  Globālāki privātmāju nosēšanās iemesli bieži vien meklējami jau mājas celtniecības procesā. Ja nav veikta kārtīga gruntsgabala ģeoloģiskā izpēte, tad var gadīties, ka māja tiek uzbūvēta uz neizturīgas grunts.

  Par to liecina, piemēram, mājas pamatu nosēšanās. Šo procesu var veicināt arī nepietiekama drenāža. „Vienreiz saskārāmies ar gadījumu, kad mājai vispār nebija izbūvēta drenāža. Lietusūdens vienkārši sūcās zem pamatiem un aizskaloja projām grunts sīkās daļiņas.”

  Kādēļ nosēšanās kaitē privātmājai?

  Ja māja nosēžas, tad par to var priecāties tikai kaķis, kas spēlējas ar bumbiņu. Priekš iedzīvotājiem un mājas īpašnieka tas ir trauksmes signāls. Atstājot šo apstākli bez ievērības, nākotnē mājai var tikt nodarīts pamatīgs kaitējums.

  „Nosēžoties grīdām, sākumā sekas var būt nelielas, bet tālākā nākotnē – ievērojami nopietnākas. Par nelielām sekām var uzskatīt grīdas apkures cauruļu bojājumus. Ja grīdas tiek apsildītas ar ūdeni, tad rezultāts izpaudīsies kā neliela strūklaka. Nopietnāku seku gadījumā var plīst kanalizācijas cauruļu stiprinājuma vietas un rasties zemgrīdas noplūde."

  Meklējot vieglāko risinājumu, dažreiz tiek pieņemts lēmums izlīdzināt nosēdušās grīdas ar jaunu betona kārtu. Taču šāds risinājums ne vienmēr ir saprātīgs. Pirmkārt, betona žūšanas laikā ēka nav izmantojama dzīvošanai. Otrkārt, svaigā betona kārta rada vēl lielāku spiedienu uz mīksto grunti, kā rezultātā var rasties vēl intensīvāka nosēšanās. Tas var situāciju vēl vairāk pasliktināt un būt par iemeslu apkures izmaksu pieaugumam. „Kāds klients raksturoja situāciju šādi: ja iepriekš grīdas apkures regulators bija iestatīts uz ¼, tad pēc betona kārtas uzliešanas, lai māja būtu silta, apkure bija jāslēdz gandrīz uz pilnu jaudu,” stāsta Reiners-Latiševs.

  SIA “Uretek Baltic” tehnoloģija, kas balstīta uz ģeopolimēra sveķu ievadīšanu tieši gruntī, pilnībā aptur nosēšanos un atjauno sākotnējo stāvokli. „Esam veikuši darbus vairākos simtos objektu, un tikai pāris objektos mums ir bijis jāatgriežas atkārtoti,” sava darba rezultātus uz vienas rokas pirkstiem skaita Reiners-Latiševs. Minētajos gadījumos māja patiešām bija uzbūvēta uz ļoti mīkstas grunts.

  Papildus efektivitātei SIA “Uretek Baltic” piedāvātais risinājums iedzīvotājiem ir arī ļoti ērts, jo darbu veikšanas laikā iemītniekiem nav jāizvācas no mājas un nav jāmeklē pagaidu miteklis. Parasti privātmājas grīdas pacelšanai ir nepieciešama viena vai divas dienas.

  Lasiet vairāk par Uretek tehnoloģiju šeit.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+