• Šobrīd

  weather img

  Rīga +22°C Skaidrs, A/DA vējš, 2.57 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  EKO marķējums – garantija drošai izvēlei

  12. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock.com
  Mūsdienās ir daudz un dažādu iespēju, kā dzīvot zaļāk un videi draudzīgāk, un viena no tām – izvēlēties preces, kas ir ar maksimāli mazāku negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību.

   Izdarīt pareizo izvēli mums palīdz ekomarķējums.

  Eko sadzīves ķīmija ir tikpat efektīva kā parastie produkti, bet ar daudz mazāku negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi.

  Kas ir ekomarķējums?

  Ekomarķējums apliecina, ka konkrētais produkts visa tā dzīves cikla laikā (no ražošanas, izmantotajiem materiāliem līdz pat utilizācijai) ir radīts videi un lietotāja veselībai nekaitīgā veidā un šī produkta nelabvēlīgā ietekme uz vidi ir mazāka nekā citiem produktiem šajā produktu grupā. Ekomarķējuma zīmes radītājs un īpašnieks parasti ir neatkarīga organizācija, bet dažkārt arī valsts iestāde, kas kopā ar nozares ekspertiem izstrādā prasības, kas jāizpilda, lai produktu varētu marķēt ar šo zīmi.

  Kā iegūst ekomarķējumu?

  Eiropas Savienībā ir vairāki starptautiski atzīti ekomarķējumi – katram var būt nedaudz atšķirīgi kritēriji, taču kopumā, lai iegūtu ekosertifikātu, tiek rūpīgi pārbaudīts un uzraudzīts, lai prece atbilstu konkrētiem kritērijiem, kas ir stingrāki par valstu likumdošanā paredzētajiem kritērijiem plaša patēriņa precēm.

  Tāpat, piešķirot ekomarķējumu, tiek veikta produkta dzīves cikla analīze, jo jebkurai precei ir ietekme uz vidi gan ražošanas, gan izmantošanas laikā, gan arī pēc tam, piemēram, vai produkta iepakojums, nonākot atkritumos, sadalās vai ir pārstrādājams. Lai marķējumu saglabātu, tiek veiktas regulāras pārbaudes. Tiek nodrošināts viss, lai ekomarķējumam varētu uzticēties.

  Videi draudzīgāki tīrīšanas līdzekļi

  Neviena mājsaimniecība nevar iztikt bez sadzīves ķīmijas – trauku mazgājamajiem līdzekļiem, veļas mazgāšanas līdzekļiem, kā arī specifiskākiem tīrīšanas līdzekļiem. Mayeri produktu klāstā ir pieejama arī eko sadzīves ķīmija.

  • Eko sadzīves ķīmija ir tikpat efektīva kā parastie produkti, bet tai ir daudz mazāka negatīvā ietekme uz cilvēku un apkārtējo vidi.
  • Salīdzinot ar parastajiem produktiem, sadzīves ķīmija ar ekomarķējumu satur vielas, kas labāk šķīst ūdenī un sadalās, tādā veidā neradot apdraudējumu videi. Produktu ražošanā ir ierobežots bīstamo vielu patēriņš, un šīs vielas nav gala produktā.
  • Mayeri produktu ražošanas procesā tiek izmantota  arī  zaļā enerģija, kas nodrošina ļoti minimālu piesārņojuma veidošanos.   

  Atsevišķi Mayeri produkti ir sertificēti ar EU Ecolabel un Asthma and Allergy Nordic marķējumiem

  EU Ecolabel

  Mērķis – samazināt kaitējumu videi un arī veselībai visā produkta dzīves ciklā. Augstas prasības kaitīgu ķīmisko vielu ierobežošanai gan attiecībā uz to saturu produktos, gan visā produkta dzīves ciklā. Augstas prasības attiecībā uz CO2 un citu siltumnīcas efekta gāzu emisiju samazināšanu un atjaunojamo resursu izmantošanu produkta dzīves ciklā. Marķējums tiek izmantots sadzīves ķīmijas produktiem, ķermeņa kopšanas produktiem, tekstilizstrādājumiem, apaviem, krāsām, lakām, elektroierīcēm un daudzām citām precēm.

  Asthma and Allergy Nordic

  Marķējumu Asthma and Allergy Nordic piešķir sadarbības organizācija, kas nodarbojas ar astmas un alerģijas problēmām Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā. Marķējums palīdz izvēlēties saudzējošus produktus, kas nesatur bīstamus konservantus, parabēnus, aromātiskas vielas, krāsvielas un citus bīstamus alergēnus.

  Šie ekomarķējumi apliecina, ka Mayeri produkti ir cilvēkam un apkārtējai videi draudzīgi.

  Citi uzticami ekomarķējumi sadzīves precēm

  • Ziemeļu gulbis – Nosacījumi ir līdzīgi kā EU Ecolabel – produkta atbilstību prasībām veic attiecīgās Ziemeļvalsts kompetentā iestāde, izvērtējot iesniegtos dokumentus, kā arī testējot produktus un auditoram apmeklējot ražotni. Šo marķējumu izmanto dažādu produktu grupām – gan ķermeņa kopšanas, gan sadzīves ķīmijas, tekstilizstrādājumu, apavu un sadzīves preču marķēšanai.
  • Ecocert – uzticams ekomarķējums, kas nodrošina augstas prasības ķīmisko vielu samazināšanai un izejvielu ieguvei, kā arī nosaka ierobežojumus sintētiskām vielām, pārstrādātām dabiskām vielām un minerālvielām. Ecocert apliecina, ka produkts satur 95% dabiskas izcelsmes sastāvdaļu, un to izmanto kosmētikas līdzekļu, mazgājamo un tīrīšanas līdzekļu marķēšanai.
  • Zilais eņģelis – Vācijas vides marķējums, kas jau gandrīz 40 gadus tiek uzskatīts par vienu no ekozīmēm ar vispilnvērtīgākajām prasībām. Atrodams uz vairāk nekā 3500 produktiem.
  • Laba vides izvēle – Zviedrijas dabas biedrības sertifikāts, kas atrodams uz ļoti daudzām skandināvu precēm, tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem, un tā prasības arvien tiek uzlabotas.
  • Ecogarantie® – palīdz patērētājiem atpazīt kosmētiku, mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus, kas ražoti videi saudzīgā un ilgtspējīgā veidā, kā arī izvēloties videi un cilvēkam nekaitīgas sastāvdaļas.
  • ICEA marķējums pārtikai, kosmētikai un mazgāšanas līdzekļiem, nodrošina, ka tiek ievērotas prasības kaitīgu ķīmisko vielu ierobežošanai.

  Reklāmas sadarbības projekts ar Mayeri.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+