• Alvja Hermaņa meita izģērbjas mākslas vārdā

  Māksla
  Anastasija Kuzminova
  17. februāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Instagram
  Kultūras dzīve Igaunijā atsākās 1. februārī, un tieši tad savu intīmo dejas performanci Ēdenes detaļa skatītājiem pirmo reizi parādīja režisora Alvja Hermaņa meita.

  Jete, kas ir dzimusi režisora Alvja Hermaņa un igaunietes Merles Kīveres laulībā, apguvusi horeogrāfiju Amsterdamā School for New Dance Development, un nu ir gatava veidot un rādīt savas performances. Nupat viņa Igaunijā debitēja ar savu iestudējumu Ēdenes detaļa, kuru veidoja kopā ar studiju biedru Johanu. Ilgus gadus dzīvojot svešumā, Jete sākusi īpaši novērtēt igauņu kultūras mantojumu, tāpēc idejas performancei smēlās pasakās, eposā Kalevipoegs un animācijas filmās. Iestudējuma galvenā varone Linda, kura pieraudāja veselu ezeru, Jetes izrādē satiekas ar virinātāju.

  «Atceros, ka bērnībā biju sabiedēta ar pedofiliem un perversiķiem,» izrādē iekļauto motīvu skaidro viņa. Izrādes teksts tapis no igauņu sakāmvārdiem, mīklām un tautasdziesmām. Savukārt Ēdene ir Jetes skolasbiedre, kura arī dejo šajā izrādē. «Tikai vēlāk sapratām, ka varam atsaukties arī uz Ēdenes dārzu, un parādījās aizliegtā augļa motīvs. Mūsu gadījumā nevis ābols, bet gan igauņu dabai raksturīgie dārzeņi – kālis un baltais redīss,» skaidro Jete.

  «Mūsu debija noritēja gludi, kaut bija liels satraukums. Atsauksmes bija labas – cilvēkiem lielākoties patika. Pēc lielās pauzes, kad viss bija ciet, uzstājoties jutāmies patiešām privileģēti,» teic viņa.

  Horeogrāfe bažījās, ka pirmizrādi izjauks pandēmijas ierobežojumi, tomēr viņiem paveicās.

  «Tieši mūsu ieplānotajā pirmizrādes dienā Igaunijā atvēra visus teātrus.

  Skatītājiem gan izrādes laikā ir jāvalkā sejas maska, un zālē var būt aizņemta tikai puse no pieejamām vietām,» PDz atklāj Jete, kas savu veikumu parādījusi 65 skatītājiem. «Līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai izrāde notiks, tādēļ drudžaini sekojām jaunumiem Igaunijā. Pie šī darba strādājām divus mēnešus, bijām jau nojūgušies no pārslodzes. Tāpēc ļoti cerējām, ka varēsim to parādīt,» stāsta viņa. Domu parādīt savu performanci tiešsaistē jaunieši pat neapsvēra, jo tādas emocijas skatītājs nevarot izjust, sēžot pie ekrāna.

  Mēģinājuma procesu apgrūtinājis arī tas, ka teātrī bija atklāts kāds ar Covid-19 inficētais. «Sadomājāmies, ka arī mums tagad būs kovids, un bija dienas, kad šķita – tiešām esam sasirguši. Uzzinot, ka mūsu testi ir negatīvi, šī sajūta pagaisa,» atceras Hermaņa meita.

  Vaicāta, vai tēvs jau ir redzējis un novērtējis meitas darbu, Jete saka: «Tētim padomus par izrādi nelūdzu, vien pastāstīju par savu darbu. Viņš brīnījās, ka izrādes pie mums vispār notiek. Ceru izrādi nākotnē atvest arī uz Latviju un izrādes tekstu iztulkot angliski,» teic viņa.

  Jete plāno izveidot vēl vienu performanci, kā arī rudenī doties uz kultūras meku Berlīni. «Šobrīd gan nav prātīgi kaut kur doties, maksāt bargu naudu par īri un vienkārši sēdēt dzīvoklī, jo nekas jau īsti nenotiek,» secina Hermaņa meita.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē