• Šobrīd

  weather img

  Rīga -4°C Skaidrs, D/DR vējš, 2.57 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Siguldā nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu varēs atlikt līdz 4. ceturksnim

  Nauda
  Santa.lv
  Santa.lv
  26. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Lai Covid-19 izplatības rezultātā radītajā krīzē atbalstītu uzņēmumus un iedzīvotājus, Siguldas novada pašvaldībā pieņemts lēmums ļaut atlikt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu līdz 15. novembrim, neiekasējot soda naudu par kavējumu.

  Pašvaldība savas kompetences ietvaros 2020. gada nekustamā īpašuma nodoklim neaprēķinās nokavējuma naudu ne tikai uzņēmējiem, bet arī iedzīvotājiem, pārceļot 1., 2. un 3. ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņu uz pēdējo ceturkšņa maksājuma datumu – 2020. gada 15. novembri, dodot iespēju mājsaimniecībām un uzņēmējiem pārplānot savus izdevumus.

  “Mums, iespējams, nāksies pārplānot savus paredzētos infrastruktūras sakārtošanas darbus pašvaldībā, jo nekustamā īpašuma nodoklis pašvaldības budžetā ienes vairāk nekā 1,6 miljonus eiro. Tomēr, neraugoties uz to, šā brīža situācijā vissvarīgāk ir solidarizēties ar iedzīvotāju un uzņēmēju grūtībām, kuras neplānoti radušās pasaulē notikušās veselības krīzes dēļ,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

   Siguldas novada pašvaldība pieņēmusi vairākus atbalsta pasākumus, lai palīdzētu viesmīlības sektora uzņēmējiem:

  • piemērota nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 90% apmērā Siguldas novadā esošajiem uzņēmumiem, kas nodrošina izmitināšanas pakalpojumu, kā arī 50% apmērā – sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem 2020. gadā;
  • piešķirti atvieglojumi minētajām nozarēm saistībā ar komunālajiem maksājumiem – ūdeni un kanalizāciju, veidojot atlikto maksājumu grafiku;
  • uzņēmējiem tiek dota iespēja terminēti pārtraukt telpu nomas līgumu ar pašvaldību, ja darbība ir tieši ietekmēta vai apturēta saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju.

  Lai atbalstītu ar publicitāti dažādu jomu uzņēmējus, uz ārkārtējas situācijas laiku līdz 14. aprīlim vai līdz ārkārtējās situācijas beigām pašvaldība savā tīmekļa vietnē ļaus Sludinājumu sadaļā izvietot informāciju par vietējo produkciju un pakalpojumiem.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+