Rīgā par 1,9 miljoniem eiro pārdots pēdējo trīs gadu laikā dārgākais dzīvoklis

Nekustamais īpašums
Ziņu aģentūra LETA
14. decembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Novembrī Latvijā noslēgts rekordliels darījums par viena dzīvokļa iegādi un penthouse» tipa dzīvoklis 1,9 miljonu eiro vērtībā ir pēdējo trīs gadu laikā lielākais reģistrētais dzīvokļu iegādes darījums Rīgā un Jūrmalā, atsaucoties uz Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā reģistrētajiem datiem informēja nekustamo īpašumu kompānija Latio.

«Rīga joprojām ir interesanta ārvalstu investoriem, viņi redz šeit potenciālu un ir gatavi ieguldīt ilgtermiņā, to pierāda šis darījums. Tik liela mēroga darījumi nenotiek bieži – īpaši šodienas apstākļos, tādēļ uzskatām, ka šis darījums ir visu gaidīts apliecinājums tam, ka tirgus spēj izturēt vīrusa radītos satricinājumus,» pauda Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Latio Nekustamo īpašumu darījumu vadītāja Līga Igala, kuras klients noslēdza darījumu par īpašuma iegādi, norādīja, ka šāda tipa dzīvokļi nepakļaujas kopējām ekonomikas tendencēm.

«Konkrētajā gadījumā sakrita vairāki apstākļi, kas veicināja šī darījuma veiksmīgu iznākumu – īpašuma atrašanās vieta, prestižs, būvdarbu kvalitāte un pakalpojumu kopums, ko projekta attīstītājs nodrošina, rūpējoties par dzīvokļu īpašnieku labsajūtu, motivēja pircēju par labu šī dzīvokļa iegādei,» pavēstīja Igala.

Viņa piebilda, ka joprojām Rīgā pietrūkst klientu prasībām atbilstošu mājokļu «premium» segmentā.

Konkrētais 1,9 miljonu vērtais īpašums – divos līmeņos izvietotais «penthouse» tipa dzīvoklis – atrodas Rīgas Klusajā centrā, Strēlnieku ielā 7.

Patlaban «Latio» publiski pieejamajā nekustamo īpašumu datu bāzē ir vairāk nekā 50 mājokļi, kuru vērtība pārsniedz vienu miljonu eiro. Līdere piedāvājumu ziņā ir Jūrmala, otro vietu stabili pārstāv Rīgas Klusais centrs, kam seko Vecrīga.

«CenuBanka.lv» dati liecina, ka līdz šim 2020.gadā oficiāli reģistrēti četri dzīvokļu iegādes darījumi Rīgā un Jūrmalā, kuru cena ir virs viena miljona, tāda pat situācija bija 2019.gadā un 2018.gadā. Attiecīgi pērn lielākā darījuma summa bija 1,3 miljoni par dzīvokli Jūrmalā, savukārt, gadu iepriekš – 1,5 miljoni par dzīvokli Klīversalā ar skatu uz Daugavu.

Savukārt kopumā dzīvokļu tirgū Rīgā nekādas būtiskas izmaiņas šobrīd nav novērotas, informēja Latio» pārstāvji.

Pieejamie septembra un oktobra dati liecina, ka tirgus, pēc pavasara krīzes atkopjas un darījumu skaits, attiecībā pret 2019.gada tiem pašiem mēnešiem, ir pieaudzis par 12% un 6%. 

«Pieaugums visticamāk ir skaidrojams ar to, ka tie klienti, kas pavasarī bija piesardzīgi, savus darījumus slēdz tagad. Joprojām lielākais pieprasījums Rīgas dzīvokļu tirgū ir pēc jaunajiem projektiem, ko veicina arī plašāk pieejamās finanšu atbalsta programmas,» skaidroja «Latio» pārstāvji.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+