• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Par nelikumīgu nēģu zveju piespriež 80 stundu piespiedu darbu un piedzen 3480 eiro kompensāciju

  Kriminālziņas
  Santa.lv
  Santa.lv
  20. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Dabas aizsardzības pārvalde
  Kurzemes rajona tiesa pagājušajā nedēļā piesprieda 80 stundu piespiedu darbu un nolēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju no vīrieša, kuru Dabas aizsardzības pārvaldes vides valsts inspektori šogad maija sākumā Pāces upē pieķēra upes nēģu nelegālā zvejā.

  Veicot kontroli dabas liegumā, 7. maijā vides inspektors pamanīja, ka kāda persona Pāces upē nelikumīgi iegūst nēģus. Aizturot pārkāpēju, tas izmeta maisu ar nēģiem un aizmuka. Kopumā vīrietis bija noķēris 87 upes nēģus.

  Upes nēģis ir ierobežoti izmantojama īpaši aizsargājama ūdensdzīvnieku suga, kuras ieguve Pāces upē ir aizliegta. Turklāt nodarījums tika pastrādāts laikā, kad dabā norisinās nēģu nārsts. Nārstojošu upes nēģu ieguve ne tikai samazina iznērsto ikru skaitu, bet arī cilvēku pārvietošanās ar kājām pa nārsta vietām bojā apaugļotos ikrus.

  Izskatot krimināllietu, Kurzemes rajona tiesa secināja, ka pieķertais vietējais iedzīvotājs ir pārkāpis Sugu un biotopu aizsardzības likumu un izdarījis Krimināllikuma 110. panta 21. daļā paredzēto pārkāpumu – bez atļaujas, lieguma periodā ieguvis ūdensdzīvniekus, turklāt to darījis īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

  Par šo nodarījumu tiesa viņam piesprieda 80 stundu piespiedu darbu, uz gandrīz trīs ar pusi gadiem atņēma autovadītāja apliecību, kā arī lēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

  Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte atzīmē, ka pārkāpumu atklāšana, kas saistīta ar nelikumīgu zivju ieguvi, ir sarežģīta un laikietilpīga, tāpēc šajā gadījumā ir gandarījums, ka lieta operatīvi tikusi virzīta gan valsts policijā, gan tiesā un tās izskatīšana nav ieilgusi uz vairākiem gadiem.

  Upes nēģis ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama suga. Latvijā tai ir īpaši aizsargājamas ierobežoti izmantojamas sugas statuss. Šī apaļmutnieku suga vairāk apdraudēta ir Baltijas jūras dienvidu un dienvidrietumu daļā. Mazāk apdraudētas ir jūras ziemeļu daļas populācijas, tāpēc tādās valstīs, kā, piemēram, Latvijā, Zviedrijā, Somijā joprojām upes nēģus var zvejot.

  Nēģis ir nozīmīgs Latvijas iekšējo ūdeņu zvejas objekts, tāpēc kopš 1960. gada tiek mākslīgi pavairots, ielaižot uz nārstu upēs virs aizsprostiem, bet 80. gados uzsākta arī to kāpuru ielaišana upēs.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+