Kariņš: Jāgatavojas drošības pasākumus ievērot vismaz līdz vasaras vidum

Covid-19
Ziņu aģentūra LETA
2. decembris, 2020
2 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Gaismu Covid-19 krīzes tuneļa galā nodrošina plānotās vakcīnas, šodien, uzrunājot Saeimu, sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš uzsvēra, ka valsts atrodas krīzes stāvoklī, kā rezultātā ieviesta virkne ierobežojumu un drošības pasākumu. Līdztekus tam valdība izveidojusi virkni pasākumu ekonomikas atbalstam, un jau vakar Valsts ieņēmumu dienestā bija pieteikušies gandrīz 700 uzņēmumu dažāda veida atbalstiem.

«Pabalsta sistēmu izveidojām, balstoties uz mācībām, ko guvām pavasarī. Tagad saprotam, ka pabalsti nevar būt saistīti ar nodokļa režīmiem,» teica Kariņš, solot vērtēt iespējas, kā vēl stimulēt valsts ekonomiku un palīdzēt cilvēkiem.

Kariņš akcentēja, ka pamats krīzes pārvarēšanai ir ļoti elementāru drošības pasākumu ievērošana.

«Redzam, ka patlaban ir krīzes punkts. Saredzam gaismu tuneļa galā – tās ir izstrādātās vakcīnas,» teica politiķis.

Valdības vadītājs akcentēja, ka tiek gaidīts vakcīnu apstiprinājums Eiropas Zāļu aģentūrā. «Latvija ir rezervējusi vakcīnas no vairākiem ražotājiem. Ir rezervēts tik plašs loks, jo nezinām, kuras vakcīnas saņems atļaujas,» skaidroja amatpersona.

«Mūsu mērķis būtu vakcinēt visus Latvijas iedzīvotājus par velti. Vakar norezervējām plānotās naudas, un, ja vajadzēs vairāk, to nekavējoties darīsim,» teica politiķis.

Politiķis prognozē, ka grūti būs vēl nākamos sešus deviņus mēnešus, līdz vakcīnas būs izstrādātas, apstiprinātas, saražotas, izplatītas un pielietotas.

«Tas nozīmē, ka mums jāgatavojas drošības pasākumus ievērot vismaz līdz vasaras vidum,» brīdināja premjers.

2 komentāri

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+