• Šobrīd

  weather img

  Rīga +12°C

  5 vienkārši soļi, kā uzņemt profesionālus foto ar budžeta klases viedtālruni

  Tehnoloģijas
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. jūlijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Viedtālruņu modernajām tehnoloģijām ar laiku aizvien vairāk attīstoties, mēs esam sākuši izmantot šīs ierīces kā fotokameras. Kāpēc tā? Tam ir divi galvenie iemesli – mums nav jāiegādājas fotokamera, kas ir ļoti dārgs pirkums, un mūsu viedtālruņi parasti ir mums līdzi, lai kur arī mēs dotos – vienkārši ekonomisku un praktisku apsvērumu dēļ. Pat ar budžeta klases viedtālruņiem iespējams uztvert pārsteidzošus skatus. Kā?

  1. solis – sagatavošanās

  Rūpējies, lai telefona kamera ir tīra un nesaskrāpēta. Mobilais telefons daudz laika pavada rokās, kā arī somā vai kabatā. Tādējādi kameras lēcas var pārklāties ar netīrumiem, putekļiem un pirkstu nospiedumiem. Netīra lēca uz fotogrāfijām radīs izsmērējumus, neskaidras kontūras vai netīrumu plankumus.

  Lai aizsargātu kameru, izmanto mīkstu audumu (vai pat savu T-kreklu), lai maigi notīrītu lēcu. Ja fotogrāfija tiek uzņemta pludmalē vai putekļainos apstākļos, vispirms iesaka lēcu vienkārši nopūst. Tādējādi tiks notrauktas smilts vai putekļi, kas var saskrāpēt lēcu.

  2. solis – pārliecinies par fokusu

  Piemēram, fotografējot kaut ko kustībā, kamerai var būt grūti izsekot šim objektam un rodas nepieciešamība mainīt fokusu. Pieskaries ekrānam, lai uzstādītu telefona kameras fokusu pirms attēla uzņemšanas un lai nodrošinātu, ka kustīgajam objektam ir pēc iespējas lielāks fokuss.

  Tas tāpēc, ka kameras automātiskais fokuss ne vienmēr fokusē tur, kur mēs to vēlētos – tāpēc labāk tas vienmēr ir manuāli jāpārbauda.

  3. solis – kadra līdzsvarošanai izmantojiet režģlīnijas

  Viens no vieglākajiem un labākajiem veidiem, lai uzlabotu ar mobilo telefonu uzņemtās fotogrāfijas, ir ieslēgt kameras režģlīnijas. Tādējādi uz viedtālruņa kameras ekrāna parādās vairākas līnijas, kas ir balstītas uz «trešdaļu likumu» – gan horizontāli, gan vertikāli, tādējādi ekrānu sadalot deviņās daļās.

  Saskaņā ar šo teoriju, ja uz līnijām vai to krustošanās punktos sanākt “novietot” foto objektu, fotogrāfija būs vairāk līdzsvarota un skatienam patīkamāka un harmoniskāka.

  4. solis – gaisma – dabiska un mākslīga

  Kā nodrošināt, lai fotogrāfijām ir nevainojams gaišuma līmenis? Ja fotogrāfijas tiek uzņemtas dienas laikā, ir jāpārliecinās, ka gaišuma līmenis ir vidējs – fotogrāfijas nevajag uzņemt tieši pretī saulei vai arī gaidīt līdz dienas tumšākajam posmam. Vienmēr labāk ir atrast labu dabisko gaismu, nevis izmantot telefona nepietiekami spēcīgo LED zibspuldzi.

  Piemēram, iekštelpās jācenšas uzņemt fotogrāfiju tā, lai gaisma krīt uz objektu –  gaisma no loga krietni vairāk uzlabos fotogrāfiju, nekā jauns telefons vai kamera.

  Padoms – izmantojot budžeta klases viedtālruni fotogrāfiju uzņemšanai, vienmēr turi to taisni, miera stāvoklī un izmanto vienu no noderīgākajiem uzstādījumiem – HDR jeb paaugstinātas dinamikas attēlu. Tas ir attēlu uzņemšanas un apstrādes veids, kas palīdz kamerai attēlā līdzsvarot gaišās vietas un ēnas, tādējādi ļaujot radīt attēlus, kas vislabāk atdarina to, kā cilvēka acs uztver attēlu.

  5. solis – izmantojiet visas sava viedtālruņa papildu funkcijas

  Katram viedtālrunim ir savas priekšrocības fotogrāfiju uzņemšanai – ne tikai viena kamera, bet, piemēram, vairākas, ar kuru palīdzību var uzņemt attēlus kustībā, bet arī šajā fāzē pat pats telefons var palīdzēt – daudzi telefonu modeļi spēj atpazīt objektus un izvēlēties piemērotāko fotografēšanas režīmu pats, atvieglojot foto uzņemšanas procesu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+