Pediatre, pneimoloģe Līga Berķe: Bērnam nav jātievē, viņam vienkārši ir normāli jāēd!

Slimību ABC
Ieva Smilga
Ieva Smilga
Ievas Stāsti
Ievas Stāsti
29. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ieva Andersone un no personiskā arhīva
Satiekot LĪGU BERĶI, izrādās – viņa ir salauzusi kāju. Uz līdzenas vietas. Ironiski, jo Līga ir viena no sešām latvietēm un, iespējams, vienīgā bērnu ārste valstī, kurai izdevies noskriet ultrasmago IronMan triatlona distanci. Līga izveidojusi sociālo kustību Saldie apskāvieni, kas aicina vecākus saldumu vietā bērniem dāvināt apskāvienus, pievēršot uzmanību aizvien pieaugošajai bērnu un pieaugušo liekā svara problēmai. Bet – par visu pēc kārtas!

«Šis laikam bija vienīgais veids, kā mani apstādināt,» stāsta Līga, kad runājam par viņas neveiksmi ar kāju. Sportot nevar, strādāt – arī ne. «Sākumā bija ļoti grūti. Kā lomkas, jo bija jākļūst rāmai četrās sienās.» Tomēr miera periodā beidzot ir laiks sakārtot domas, nonākt pie jaunām atziņām un realizēt sen lolotas idejas.

«Beidzot bija parādījies laiks lietām, kuras stāvēja kaut kur bagāžā aizvērtā koferī. Viena no tām – pašmācības ceļā sāku mācīties spēlēt ģitāru. Tas man tāds sens sapnis.»

Otra būtiskākā lieta, kas tapusi tieši šajā laikā, – sociālā kustība Saldie apskāvieni, kas aicina vecākus saldumu vietā bērniem dāvināt apskāvienus, pievēršot uzmanību ne vien tam, ka mūsdienās jaunā paaudze lielu daļu brīvā laika mazkustīgi pavada pie ekrāniem, bet arī aizvien pieaugošajai bērnu un pieaugušo liekā svara problēmai. Bet – par visu pēc kārtas!

Intervijas turpinājums:

Nākamā lapa

Nākamais: Zināju, ko nevēlos

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+