Par pašaizliedzīgu darbu apbalvoti vairāk nekā 100 Neatliekamās palīdzības darbinieki

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
19. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Facebook
Atzīmējot desmit gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), dienesta direktore Liene Cipule apbalvojusi vairāk nekā 100 dienesta darbiniekus, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Arita Freimane.

Apbalvošanas ceremonijā tika godināti «tie, kuri pērn īpaši sarežģītās situācijās darīja visu iespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības, kā arī tie, kuri ikdienā un daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi velta dienestam».

Apbalvojumi tika pasniegti vairākās nominācijās, tostarp

  • Mūža ieguldījums;
  • Par nopelniem;
  • Par profesionalitāti;
  • Par ieguldījumu;
  • Par pašaizliedzību;
  • Par ilggadību

Tos saņēma vairāk nekā 100 dienesta darbinieki no visas Latvijas – Rīgas, Preiļiem, Talsiem, Ventspils, Saulkrastiem, Jelgavas, Kuldīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Cēsīm, Ogres, Dobeles, Madonas, Balviem, Tukuma, Aizputes, Skrundas, Liepājas, Krāslavas, Viļāniem, Jūrmalas, Cesvaines, Siguldas, Valkas, Smiltenes, Lubānas, Gulbenes, Aizkraukles un Bauskas.

Freimane informēja, ka apbalvoto vidū ir mediķi, kuri strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās – glābuši dzīvību pacientam ar nozāģētu plaukstu, iznesuši no meža vīrieti ar smagu politraumu, kas gūta krītot no koka, no klīniskās nāves atdzīvinājuši vīrieti pļavas vidū pēc infarkta lēkmes un citos gadījumos.

Tāpat, pēc Freimanes paustā, profesionalitāte un pašaizliedzība novērtēta situācijās, kuras būtu grūti nosaukt par mediķu ikdienu. Piemēram, godināta mediķu rīcība, kad, ierodoties izsaukuma vietā – autobusa pieturā -, brigāde atskārta, ka reanimācijas pasākumi jāveic pašu brigādes šofera tēvam. Uzteikts arī mediķu komandas darbs, kad šosejas malā mediķu automašīnā notikušajās dzemdībās izdevās izglābt divas dzīvības – priekšlaikus dzimušu bērnu un viņa māti.

Freimane informēja, ka par profesionalitāti uzteikti gan brigāžu vadītāji, kuri ikdienu teicami organizē savas komandas darbu, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, gan operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kuri sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādei.

Īpaši godināti arī tie darbinieki, kuri dienestam veltījuši savu mūžu, strādājot tajā vairāk nekā 25 gadus, kā arī tie, kuri ievada darbā jaunos kolēģus un mudina jauniešus kļūt par dienesta mediķiem.

Desmitgades ietvaros apbalvoti arī pieredzes bagāti ārsti, ārsta palīgi, vadītāji un dispečeri, kuru ieguldījums dienestā bijis neatsverams, norādīja Freimane. Tāpat ar apbalvojumu paldies teikts dienesta sadarbības partneriem, tostarp medicīnas koledžām, slimnīcām un to uzņemšanas nodaļām, kā arī kolēģiem no citiem operatīvajiem dienestiem.

Pasniedzot apbalvojumus, dienesta direktore teica paldies par darbu brigāžu mediķiem, dispečeriem, operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem, dienesta Specializētās medicīnas centra mediķiem un citu dienesta struktūrvienību darbiniekiem.

«Neskatoties uz ātrumu, ar kādu mūsdienās pie saviem pacientiem var ierasties neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kā arī medikamentiem un aparatūru, ar ko iespējams glābt cilvēka dzīvību pat ļoti kritiskos stāvokļos, ārstniecības procesā, manuprāt, vissvarīgākais joprojām ir pats cilvēks – palīdzības sniedzējs.

Esmu lepna, ka dienestā strādā cilvēki, kuri profesionāli un pašaizliedzīgi veic savu darbu, lai Latvijā ik minūti būtu nodrošināta sajūta, ka nelaimes brīdī būs kāds, kas dosies palīgā. Esmu lieciniece tam, ka ar savām zināšanām un prasmēm mūsu mediķi ik dienu palīdz cilvēkiem situācijās, kas citiem šķiet grūtas vai pat bezcerīgas,» apbalvošanas ceremonijā sacīja NMPD direktore.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

Klubs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Santa+