• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C Mākoņains, D/DA vējš, 3.6 m/s

  Lielo slimnīcu asociācija: mūsu mērķis ir vakcinēt 70% darbinieku

  Vakcinācija
  Santa.lv
  Santa.lv
  8. janvāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Apkopojot datus par vakcinēto darbinieku skaitu lielajās universitātes slimnīcās, Latvijas Lielo slimnīcu asociācija vakcinācijas procesu vērtē kā veiksmīgu un raitu. Šobrīd atsevišķās nodaļās un struktūrvienībās vakcinēto ārstu aptvere ir pat 100%.

  Vakcinācija universitātes slimnīcu darbiniekiem, tāpat kā jebkuram Latvijas iedzīvotājam, ir brīvprātīga. Slimnīcās darbinieku skaits, kas izteica vēlmi vakcinēties, sākotnēji bija mazāks nekā šobrīd vakcīnas saņēmušo skaits. Tas skaidrojams ar to, ka priekšroka vakcinēties bija tiem mediķiem, kas tieši iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanā un aprūpē, kā arī ar informētības un izpratnes palielināšanos. 

  “Mēs redzam, ka ārsti, māsas un citi speciālisti, tāpat kā jebkurš cilvēks, vēlas skaidri saprast un apzināties visus riskus, kas ir saistīti ar viņu veselību. Tā ir ļoti atbildīga un profesionāla nostāja, tāpēc mēs turpināsim skaidrojošo darbu, lai sasniegtu vismaz 70%.

  Vienlaikus skaidri redzējām tendenci – pirmajās dienās vakcinētie ir motivējuši arī pārējos apzināties, ka vakcīnas loma ir izšķiroša, lai pasargātu mūsu katra veselību.

  Visi darbinieki pēc vakcinācijas jūtas labi, kas arī iedrošina tos kolēģus, kuri šobrīd ir nogaidošā pozīcijā,” notikumu gaitu raksturo Valts Ābols.

  “Mūsu kā Latvijas vadošajām slimnīcām, kurās ir koncentrēti apjomīgi pacientu ārstniecības intelektuālie un arī materiālie resursi, ir ļoti augsta atbildība kopējās veselības sistēmas funkcionēšanas nodrošināšanai. Šobrīd tikai plaša darbinieku vakcinācija var dot mums lielāku pārliecību, ka arī turpmāk spēsim nodrošināt priekšnosacījumus drošai darba organizēšanai un, protams, arī pacientu drošībai,” saka Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

  Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: „Vakcinēšanās ieguvumi plašākai sabiedrībai ir neapstrīdami!

  Mūsu slimnīcas ārsti, māsas, sanitāri un arī atbalsta personāls kopš pandēmijas sākuma redz patieso ainu un vīrusa postošo ietekmi uz to cilvēku veselību, kas ārstējas mūsu slimnīcas stacionāros.

  Personāla vakcinācija ir vienīgais iedarbīgais risinājums un arī pirmais solis, lai cilvēkiem būtu iespēja saņemt nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus vajadzīgajā apjomā! Pārliecinošs vairākums no vakcinētajiem ir ārsti, bet arī pārējie darbinieki arvien aktīvāk jautā un lemj par labu vakcinācijai.

  Turpināsim vakcinēt slimnīcas darbiniekus ar mērķi preventīvi pasargāt viņus no saslimšanas un iespējami ātrākā laikā mazināt pārslodzi un izdegšanas riskus. Esam plānojuši kāpināt vakcinācijas jaudu – līdztekus slimnīcas darbiniekiem jau šajās brīvdienās uzņemoties vakcinēt arī ģimenes ārstus.”

   

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+