• Iekaisis un sāpīgs limfmezgls. Pie kura ārsta jāiet?

  Padomi
  Indra Ozoliņa
  18. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: DimaBerlin/Shutterstock.com
  Mamma jau trešo dienu mokās ar limfmezglu iekaisumu un bez spēka guļ mājās. Pie ģimenes ārstes uzreiz nevar tikt. Pie kāda daktera vispār jāvēršas, ja ir tāda lieta? Atbild iekšķīgo slimību ārste Liene Martinsone-Bērzkalne.

  Limfmezgli mūsu organismā ir tādas kā pieturvietas, kas izķer dažādus mikroorganismus. Jā, limfmezglu iekaisums, kad tie ir palielināti, pietūkuši un taustot sāpīgi, ir ļoti nepatīkams. Svarīgi būtu zināt, kas noticis pirms tam.

  Ja mamma bija saaukstējusies, tad limfmezglu iekaisums ir normāla organisma atbildes reakcija.

  Varbūt, kā saka, mazais kovidiņš nogājis garām un diemžēl uzšāvis pa limfmezgliem. Pēc infekcijas pārslimošanas tie par sevi var likt manīt vēl nedēļu vai divas, retos gadījumos pat mēnesi.

  Jebkurā gadījumā vajadzētu sākt ar vizīti pie ģimenes ārsta, kurš apskatīs mammu, nosūtīs viņu uz pilnu asins analīzi un pēc tam izlems, ko darīt tālāk.

  Ja asinsainā redzams leikocītu paaugstinājums līdz 20 tūkstošiem, tad domājam par iekaisumu, bet, ja tie ir ap 100 tūkstošiem, tas ir kā sarkanais karogs, jo var liecināt par hematoloģisku jeb asins slimību, piemēram, Hodžkina limfomu vai nehodžkina limfomu, kā arī citām onkoloģiskām slimībām.

  Tālāk ģimenes ārsts var nosūtīt uz ultrasonogrāfiju limfmezgliem, pēc kuras radiologs noteiks, vai iekaisums neliecina par ļaundabīgu procesu.

  Ja nepieciešams, tiks paņemta aspirācijas biopsija, apskatot to zem mikroskopa, un veiktas citas specifiskas analīzes. 

  Pozitīvas atbildes gadījumā būs jāpierakstās pie hematologa Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai arī Daugavpils un Liepājas reģionālajās slimnīcās.

  Ja leikocīti asins analīzēs ir ap 100 tūkstošiem un ir palielināts arī limfocītu skaits, ģimenes ārsts nosūtīs pie hematologa caur zaļo koridoru, tātad steidzamības kārtā. Taču noteikti negribu jūs sabiedēt, jo laikus atklātas asins slimības ir veiksmīgi ārstējamas.  

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē