VIDEO: Sākti kiosku demontāžas darbi Rīgas Centrāltirgus teritorijā

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
14. janvāris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kadrs no LTV video
Šorīt Rīgas Centrāltirgū, Gogoļa ielas laukumā sākti tirdzniecības kiosku demontāžas darbi, kurus plānots pabeigt turpmāko divu nedēļu laikā, žurnālistiem pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš stāstīja, ka patlaban plānots demontēt 12 no 25 kioskiem, savukārt 13 atlikušos kioskus nojauks līdz 9.martam.

Sarunās ar medijiem viņš atzina, ka pēc demontāžas konkrētā teritorija paliks kā atvērts laukums, jo pašlaik Rīgas domei neesot tiešu mērķu šajā sakarā, piebilstot, ka dome izskatīs jebkādus priekšlikumus par turpmāko teritorijas izmantošanu.

Vaicāts Burovam par turpmākajām darbībām ar SIA Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā un īpaši par gaidāmo tiesāšanos ar uzņēmumu par viņuprāt nepamatoti lauzto teritorijas apsaimniekošanas līgumu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) viņa vietā atbildēja, ka teritorijas nomnieks nav spējis novērst nelikumīgu preču tirdzniecību tirgus teritorijā, kas, ministra ieskatā, attaisno līgumsaistību izbeigšanu un vienlaikus dod pārliecību par to, ka tiesas gadījumā līdzšinējais nomnieks zaudēs.

«Ja jūsu teritorijā nelegāli tirgo cigaretes un valstij nodara miljoniem zaudējumu – kāds var būt pamats uzturēt spēkā esošu īres līgumu,» jautāja ministrs un pauda pārliecību par Rīgas domes uzvaru potenciālā tiesā ar bijušo nomnieku. Tāpēc viņš nesaskata pamatu nedz aizsākt tiesāšanos, nedz apšaubīt Rīgas domes lēmumu šajā gadījumā.

Savukārt par nomnieka pausto apgalvojumu, ka nelegālo cigarešu tirdzniecībā vainojama arī Valsts policija (VP), kas neesot spējusi nodrošināt likuma ievērošanu, Ģirgens atbildēja, ka nedrīkst ignorēt vairākus tūkstošus administratīvo pārkāpumu, kurus VP ir fiksējis konkrētajā lietā. «Tieši nomnieks ir atbildīgs par to, lai būtu kārtība viņam iznomātājā teritorijā,» uzsvēra ministrs. Arī Burovs piebilda, ka vainot VP nolaidībā, šajā gadījumā ir nekorekti.

Tikmēr saistībā ar demontēto kiosku nomnieku likteni, Burovs sacīja, ka viņiem esot bijusi iespēja mainīt savu atrašanās vietu un turpināt nodarboties ar tirdzniecību citviet Centrāltirgus teritorijā. Mērs norādīja, ka ne visi izvēlējās turpināt savu līdzšinējo darbību, līdztekus uzsverot, ka šāda izvēle tirgotājiem esot piedāvāta savlaicīgi. Vaicāts raksturot noskaņojumu, kas valda demontēto kiosku nomnieku vidū, Burovs sacīja, ka «viņiem, protams, ir skumji, bet visi saprot reālo situāciju».

Pārvietojoties caur tukšo kiosku ailēm, Ģirģens sacīja, ka Centrāltirgus problēma, proti, nelegālā cigarešu tirdzniecība, ir novērojama arī citviet Latvijā. Ģirģens ar apņēmību stāstīja, ka šo problēmu ir nepieciešams adresēt valstiskā mērogā.

Kā vēstīts, demontāžas darbus sāka veikt pēc plkst.9, lai gan sagatavošanās darbi aizsākās jau iepriekšējā naktī, kad minētais laukums tika norobežots ar metāla žogu. Šodien plkst.7 teritorijā bija redzams viens demontāžas ekskavators. Spriežot pēc informācijas uz norobežojošā žoga, demontāžas darbus veic SIA Baltic Demolition Group.

Iekšpus žogam esošie kioski un tirdzniecības vietas ir tukšas, tomēr apkārt valda nekārtība – teritorijā mētājas kastes, kartoni, tukši plastmasas maisi un citas lietas.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+