Paziņoti pretendenti Spēlmaņu nakts balvām 18 kategorijās

Teātris
Līga Stirna
Līga Stirna
15. septembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes attēls
Otrdien, 15. septembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika nosaukti pretendenti Spēlmaņu nakts 2019/2020 balvām 18 kategorijās.

Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumus un 20 tiešsaistes projektus izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: Līga Ulberte (teātra zinātniece, žūrijas priekšsēdētāja); Andra Rutkēviča (teātra kritiķe); Eduards Liniņš (komentētājs, tulkotājs); Jevgeņija Šermeņeva (teātra žurnāliste, producente); Undīne Adamaite (kultūras žurnāliste, teātra zinātniece, teātra kritiķe).

“Pagājusī teātra sezona bija īpaša. Kā klusums pirms vētras, tā iesākās ar jaunām gaidām, pretenzijām, pārmaiņu dvesmām, dumpjiem un līdz ar to arī iespējām caur drāmu tikt saliedētiem. Tā paguva mums nest svaiga gaisa malkus ne vien jaunu iestudējumu, bet arī jaunu radošo apvienību formā. Tā uzņēma apgriezienus un solījās mūs paraut sev līdzi virs ierastā, bet tika aprauta pusvārdā, kā gadās brīžos, kad spēcīgs vējš aizsit elpu. Runājot līdzībās, pagājusī teātra sezona stāvkrasta malā pārlaida mežonīgu vētru – tā tika liekta, bet nelūza. Izturēja. Un nu, kad vēji norimuši un dzīvot jāsāk no jauna, laiks jūras krastā dzintarus lasīt un izvērtēt, kas bijis to vērts,” saka dramaturģe, viena no nominantēm Rasa Bugavičute – Pēce.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu 2020. gada septembra beigās savu darbu sāks arī Spēlmaņu nakts bērnu un jauniešu žūrija, kuras darbu koordinēs aktrise Alīda Pērkone.

Gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts nominācijas 2019./ 2020. gada sezonā:

Gada lielās formas izrāde

  1. Elpa (Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko)
  2. Šekspīrs (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)
  3. Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka)
  4. Uzvara ir mirklis (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis)
  5. Vecmāmiņu valsts (teātra trupa KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece)

 

Gada mazās formas izrāde

  1. Finlandizācija (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  2. Margarēta (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs)
  3. Medības (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs)
  4. Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  5. Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs)

 

Gada izrāde bērniem

  1. Cauruļzobis vienīgais (Rēzeknes teātris Joriks, režisors Edgars Niklasons)
  2. Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons) 
  3. Pagalms atdzīvojas (Willa Teātris, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, režisors Toms Treinis)
  4. Plastmasas huligāni (teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne)
  5. Puscilvēki (Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds)

 

Gada izrāde pusaudžiem

  1. Cilvēkam vajag suni (Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš)
  2. Dullais (Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe)
  3. Nelabā roka (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)
  4. Netikumīgie (Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne)

 

Gada režisors

  1. Krista Burāne (Netikumīgie Dirty Deal Teatro)
  2. Vladislavs Nastavševs (Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris), Piecas dziesmas pēc atmiņas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris))
  3. Elmārs Seņkovs (Šekspīrs (Liepājas teātris), Medības (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), α SAPIENSI (teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros), Irānas konference (tīmekļa izrāde))
  4. Valters Sīlis (Puika, kurš redzēja tumsā, Finlandizācija (Latvijas Nacionālais teātris), Izskatās, ka tu mirsi (Dirty Deal Teatro), Uzvara ir mirklis (Valmieras vasaras teātra festivāls))
  5. Ināra Slucka (Tukšais zieds (Jerma) Latvijas Nacionālajā teātrī)

 

Gada aktrise

  1. Maija Doveika (Jerma izrādē Tukšais zieds (Jerma), Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Esmeralda Ermale (Šarlote izrādē Rudens sonāte, Rēzeknes teātris Joriks)
  3. Inese Kučinska (Ričards III izrādē Šekspīrs, Liepājas teātris)
  4. Marija Linarte (Ziednese izrādē Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Segliņa (S izrādē Elpa, Dailes teātris)

 

Gada aktieris

  1. Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris)
  2. Ģirts Krūmiņš (Pēteris Pētersons izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kārlis Reijers (Jēkabs izrādē Puika, kurš redzēja tumsā, Ņurņiks izrādē Katls, Advokāts izrādē Margarēta, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Igors Šelegovskis (Žils izrādē Te sākas nakts, Ģertrūdes ielas teātris)

 

Gada aktrise otrā plāna lomā

  1. Daiga Gaismiņa (Māte izrādē Puika, kurš redzēja tumsā, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elita Kļaviņa (Felicita Ertnere izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Jana Ļisova (Larisa Hāpala izrādē Finlandizācija, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Ņina Ņeznamova (Regīna Šmuļavska izrādē Piecas dziesmas pēc atmiņas, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Regīna Razuma (Auglone izrādē Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Guna Zariņa (māsa Tabiana izrādē Baltais helikopters, Jaunais Rīgas teātris)

 

Gada aktieris otrā plāna lomā

  1. Maksims Busels (Juliāns Sopots izrādē Piecas dziesmas pēc atmiņas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Tuzenbahs Trīs māsas, Hanzas perons)
  2. Kaspars Dumburs (Luī izrādē Te sākas nakts, Ģertrūdes ielas teātris)
  3. Āris Matesovičs (Opītis izrādē Te sākas nakts, Ģertrūdes ielas teātris)
  4. Edgars Ozoliņš (Jago izrādē Šekspīrs, Liepājas teātris)
  5. Mihails Samodahovs (Pirmais policists izrādē Cilvēks no Podoļskas, Daugavpils teātris)
  6. Aigars Vilims (Jākobs Engstranns izrādē Alvinga kundze Valmieras drāmas teātris)

 

Gada jaunais skatuves mākslinieks

  1. Kārlis Arnolds Avots (V izrādē Elpa, Dailes teātris, Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē 731. solis, Valmieras drāmas teātris)
  2. Matīss Budovskis (Zilovs izrādē Medības, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, loma izrādē Pagalms atdzīvojas, Willa Teātris, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, lomas izrādē Pēdējās stundas, teātra apvienība ESARTE)
  3. Sandija Dovgāne (Eva izrādē Rudens sonāte, Rēzeknes teātris Joriks)
  4. Paulīne Kalniņa (scenogrāfija un kostīmi izrādei α SAPIENSI, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  5. Agris Krapivņickis (Džeisons un Tairons izrādē Nelabā roka, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)
  6. Emīls Ralfs (Robots izrādē Bītlu jaunais albums, Jaunais Rīgas teātris)
  7. Elizabete Skrastiņa (Mārdžerija izrādē Nelabā roka, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, lomas izrādē Pēdējās stundas teātra apvienība ESARTE)
  8. Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē Plastmasas huligāni, teātra apvienība PERFOrācija, loma izrādē Pagalms atdzīvojas, Willa Teātris, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, lomas tiešsaistes izrādē Vol.1 ANTIŅŠ, teātra apvienība PERFOrācija, Kolēģis izrādē Medības, teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

 

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

  1. Ivo Briedis Pēdējais salmiņš (Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Rasa Bugavičute-Pēce Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris)
  3. Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis Lepnums un aizspriedumi (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)
  4. Autoru kolektīvs, Netikumīgie (Dirty Deal Teatro)

 

Gada scenogrāfs

  1. Krišjānis Elviks (Netikumīgie, Dirty Deal Teatro)
  2. Miķelis Fišers (Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Gints Gabrāns (Alise Brīnumzemē, Latvijas Nacionālais teātris)
  4. Kristīne Jurjāne (Baltais helikopters, Jaunais Rīgas teātris)
  5. Ieva Kauliņa (Puika, kurš redzēja tumsā, Latvijas Nacionālais teātris)
  6. Reinis Suhanovs (Šekspīrs, Liepājas teātris, Margarēta, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada kostīmu mākslinieks

  1. Madara Botmane (Alise Brīnumzemē, Latvijas Nacionālais teātris, Purva bridējs ugunī, Liepājas teātris)
  2. Evelīna Deičmane (Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Kristīne Jurjāne (Baltais helikopters, Jaunais Rīgas teātris)
  4. Reinis Suhanovs (Šekspīrs, Liepājas teātris)
  5. Berta Vīlipsone (Miega peles, Dirty Deal Teatro, Lepnums un aizspriedumi, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada gaismu mākslinieks

  1. Mārtiņš Feldmanis (Purva bridējs ugunī, Šekspīrs, Liepājas teātris)
  2. Gļebs Filštinskis (Baltais helikopters, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Oskars Pauliņš (Alise Brīnumzemē, Tukšais zieds (Jerma), Latvijas Nacionālais teātris, Uzvara ir mirklis, α SAPIENSI, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros, Vienaldzības gadsimts, Liepājas teātris)
  4. Lienīte Slišāne (Puika, kurš redzēja tumsā, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada video mākslinieks

  1. Gints Gabrāns, Toms Zeļģis (Alise Brīnumzemē, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis (Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris)
  3. Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne  (Netikumīgie, Dirty Deal Teatro)
  4. Toms Zeļģis (Puika, kurš redzēja tumsā, Latvijas Nacionālais teātris)

 

Gada kustību mākslinieks

  1. Agate Bankava (Te sākas nakts, Ģertrūdes ielas teātris)
  2. Kristīne Brīniņa  (Uzvara ir mirklis, Valmieras vasaras teātra festivāls)
  3. Arīna Buboviča (Fake News!, teātra trupa KVADRIFRONS)
  4. Elīna Gediņa (Tukšais zieds (Jerma), Latvijas Nacionālais teātris, α SAPIENSI, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  5. Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu Purva bridējs ugunī, Liepājas teātris) 

           

Gada muzikālās partitūras autors

  1. Gatis Krievāns (Puika, kurš redzēja tumsā, Latvijas Nacionālais teātris)
  2. Anna Ķirse (Zalkša līgava, Jaunais Rīgas teātris, Elpa, Dailes teātris)
  3. Edgars Mākens (Tukšais zieds (Jerma), Latvijas Nacionālais teātris, Šekspīrs, Liepājas teātris, α SAPIENSI, teātra apvienība ESARTE, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  4. Vladislavs Nastavševs (Piecas dziesmas pēc atmiņas, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)
  5. Jēkabs Nīmanis (Vecmāmiņu valsts, Fake News!, teātra trupa KVADRIFRONS, Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris)
  6. Edgars Raginskis (Finlandizācija, Latvijas Nacionālais teātris, NetikumīgieDirty Deal Teatro)

 

Gada notikums digitālajā vidē

  1. Izrāžu cikls e-teātra skatuvē Baltais kubs (Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins)
  2. Tiešsaistes izrāde 24h (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  3. Tīmekļa izrāde Irānas konference (režisors Elmārs Seņkovs)
  4. Mini sēriju cikls Patakoļako (Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita)
  5. Klausāmizrāde Rolanda dziesma (teātra trupa KVADRIFRONS un autoru kolektīvs)
  6. Tiešsaistes izrāde Vol.1 Antiņš (teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+