Rīgas maratona Latvijas solu kausu 2019 iegūst sporta skola Arkādija

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
30. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Renārs Koris
Līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanu Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2019. gada Rimi Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas svētkos maijā šogad piedalījās 2655 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties Latvijas Skolu kauss 2019 izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši ātrākos skolēnus un kuplāko skolēnu skaitu.

Šogad Latvijas ātrākās skolas titulu ieguva sporta skola Arkādija, aiz sevis atstājot Siguldas Valsts ģimnāziju un Rīgas Centra humanitāro vidusskolu. Savukārt Rīgas skolu ieskaitē kā ātrākās sevi parādīja Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola. Savukārt, izdalot skolas no reģioniem, ārpus Rīgas konkurences, ātrākās ir Siguldas Valsts ģimnāzija, Limbažu Bērnu un jauniešu centrs un Mārupes vidusskola.

Veicināšanas balvas par skolas komandas kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Līga Spuriņa no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, Laura Janševska no Mežinieku pamatskolas un Linda Grandberga no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Latvijas Skolu kauss 2019 apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrijā piedalījās kausa izcīņas skolu pārstāvji, LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna un Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Kopš 2016. gada ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu kausa izcīņā tika aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī visas Latvijas. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausā piedalījās 1586 skolēni no Rīgas skolām un 1069 skolēni no citām Latvijas pilsētām.

“Novēlu katram rast prieku kustībā. Vienalga, vai spēlējot bumbu skolas starpbrīdī vai nopietni trenējoties. Taču, nezaudējot to enerģijas lādiņu, gandarījumu, ko sniedz sportošana un arī līdzjušana sportiskajiem sasniegumiem. Tā ir ne tikai veselīga un lietderīga laika pavadīšana, bet tas ir dzīvesprieks, bauda un azarts. Sportisku jauno mācību gadu!” sacīja Ilga Šuplinska, izglītības un zinātnes ministre.

LSFP prezidents Einars Fogelis pauda vēlēšanos Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. «Gadu no gadu bērnu vidū augošā skriešanas popularitāte vieš pārliecību — tautas sports aizvien vairāk arī ikdienā kļūst par regulāru rituālu, kurā smelties labas izjūtas, kas stiprina veselas, mūsdienīgas nācijas pamatus. Lai progress ilgtermiņā turpinātos, svarīgi tieši skolās nodrošināt iespējas ikvienam bērnam un jaunietim iesaistīties sporta nodarbībās, piemērojot fizisko aktivitāšu veidus atbilstoši viņa fiziskajai sagatavotībai un interesēm,» sacīja Fogelis.

Latvijas Skolu kauss 2019 kopvērtējuma TOP20:

 1. Sporta skola Arkādija
 2. Siguldas Valsts ģimnāzija
 3. Rīgas Centra humanitārā vidusskola
 4. Limbažu Bērnu un jauniešu centra kapela Eži
 5. Āgenskalna Valsts ģimnāzija
 6. Mārupes vidusskola
 7. Rīgas Futbola skola
 8. Aizputes vidusskola
 9. Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola
 10. Rīgas Hanzas vidusskola      
 11. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija      
 12. Jelgavas 4. vidusskola           
 13. Rīgas Pilsētas sākumskola
 14. Friča Brīvzemnieka pamatskola         
 15. Rīgas 66. speciālā vidusskola
 16. Smārdes pamatskola
 17. Rīgas 21. vidusskola
 18. Lielupes pamatskola
 19. Garkalnes novada Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola
 20. Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledža

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+