• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C

  Imunitāte ir tik svarīga

  50 soda protokoli īsā laikā — plikas riepas vēl joprojām ir ikdiena

  Satiksmes drošība
  Auto Bild
  Auto Bild
  29. janvāris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Pagājušās nedēļas nogalē, 25.janvārī Valsts policija visā Kurzemes reģionā rīkoja profilaktisko pasākumu ceļu satiksmē, kura laikā tika pārbaudīts, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Tāpat Valsts policija pārbaudīja transportlīdzekļu riepu protektora atbilstību normai, pievērsa uzmanību drošības jostu lietošanai, bērnu sēdeklīšu izmantošanai, kā arī viedierīču lietošanai.

  Kopumā Kurzemē tika pārbaudīti 850 transportlīdzekļi, savukārt protokoli noformēti 169 gadījumos. 50 protokoli noformēti par neatbilstošu riepu protektoru dziļumu. Talsos – 15, Liepājā – 13, Ventspilī – 10, Saldū un Kuldīgā – 6.

  Tāpat ir noformēti 36 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu, no kuriem lielākā daļa ir noformēti Talsos – 19 protokoli. Kurzemes reģionā par bērnu sēdeklīšu nelietošanu ir noformēti 5 protokoli, par viedierīču lietošanu – 5 protokoli, savukārt par transportlīdzekļu vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē – 7 protokoli, no tiem 4 - velosipēdistiem.

  Profilaktiskā pasākuma laikā tika konstatēti arī citi pārkāpumi, kā, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšana – 19 gadījumos, agresīva braukšana – 14 gadījumos un braukšana bez tiesībām – 8 gadījumos.

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds, atskatoties uz rezultātiem, atzīst:

  “Diemžēl rezultāti parāda, ka transportlīdzekļu vadītāji vieglprātīgi izturas pret elementārām ceļu satiksmes drošības prasībām. Šie 50 protokoli par neatbilstoši riepu protektoru dziļumu ir noformēti vien četrās stundās.”

  Smagas traumas cilvēks gūst galvenokārt tad, kad nelieto drošības jostu, nesargājot savu dzīvību un veselību. “Situācija ir jālabo, mūsu mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Pēc šiem rezultātiem redzam, kā attiecamies pret riepām – to stāvokli, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu.

  Ņemot vērā laikapstākļus un to, ka ceļi var būt slideni, un, analizējot profilaktiskā pasākuma rezultātus, konstatējām, ka ne visi autovadītāji ir aprīkojuši savus transportlīdzekļus ar atbilstošām ziemas riepām. Tāpēc Valsts policija šonedēļ pastiprināti pievērsīs uzmanību drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanai, lai mazinātu cietušo skaitu ceļu satiksmes negadījumos. Esam atbildīgi gan pret sevi, gan apkārtējiem” aicina Gints Ešenvalds.

  Latvijas likumdošana nosaka kādam ir jābūt minimālajam riepu protektora dziļumam, lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību. Nodilušas riepas ir bīstamas, tāpēc ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm un ziemas riepām 4 mm.

  Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecpadsmit līdz piecdesmit pieciem eiro, personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, — no piecdesmit pieciem līdz simt četrdesmit eiro, bet juridiskajai personai — no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Stiprini imunitāti!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+