Rīgā salaboto bedru kopējā platība šogad ir vairāk nekā 5 100 kvadrātmetri

Ceļu remonts
Auto Bild
Auto Bild
1. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Driving.co.uk
Rīgas domes Satiksmes departaments satiksmei bīstamo bedru remontu uz ielām un tiltiem veic neatkarīgi no laikapstākļiem, arī tad, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Šādos apstākļos bedru remonts tiek veikts ar auksto asfaltu, jo tā ir vienīgā bedru remonta tehnoloģija, ko var izmantot neatkarīgi no laikapstākļiem. Šogad Rīgas ielās salaboto bedru kopējā platība ir 5 133 m2.

Laikapstākļos, kad gaisa temperatūra ir ap nulli, satiksmei bīstamās bedres pastiprināti tiek labotas ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju. Tā ir vienīgā bedru remonta tehnoloģija, ko var izmantot neatkarīgi no laika apstākļiem, arī tad, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Pirms aukstā asfaltbetona ieklāšanas bedre maksimāli tiek iztīrīta un nosusināta. Šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmei bīstamas situācijas. Saremontēto bedru kalpošanas laiku ietekmē vairāki faktori – laika apstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra būs virs +5o C, tiks sākts masveida bedru remonts ar ierastajām tehnoloģijām, kurām ir ievērojami ilgāks kalpošanas laiks – karsto asfaltu un asfalta vienlaiduma ieklāšanu, kas ļauj saremontēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet arī novērst mazāka izmēra defektus.

Par satiksmei bīstamām tiek uzskatītas bedres, kuru izmērs ir lielāks par 0,1 m² un tās ir dziļākas par pieciem centimetriem. Bedres visstraujāk veidojas ielu posmos, kur brauktuve ir sliktā tehniskā stāvoklī – ir izveidojušies defekti un plaisas. Nepatstāvīgos laikapstākļos, kad ir nokrišņi un gaisa temperatūra svārstās ap nulli, un satiksmes ietekmē defekti veidojas neprognozējami: asfalta segumā sākt izdrupt asfalta gabali un veidojas bedres. Pašlaik bedres pastiprināti veidojas uz A. Deglava, Maskavas, Ziepniekkalna un Dzelzavas ielām, kā arī G. Zemgala gatvē un K. Ulmaņa gatvē.

Ielu uzturēšanas normatīvi nosaka termiņus, ka pēc informācijas saņemšanas satiksmei bīstamo bedru remonts ir jāveic trīs stundu laikā. Ja tas nav iespējams uzreiz, tiek izvietotas ceļa zīmes vai veikta attiecīgās vietas norobežošana līdz brīdim, kad tiek veikti remontdarbi.

Saraksti ar ielu sadalījumiem kategorijās pieejami šeit.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+