• Sajūta, ka esi mājās, nevis slimnīcā

  Reklāmraksts
  15. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Reklāmas projekts sadarbībā ar Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu
  Reklāmas projekts sadarbībā ar Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu
  Ventspilniece EDĪTE DEL VERE ar vīr u Dāvi ir vecāki trim bērniem – visi pasaulē nākuši Ventspils dzemdību nodaļā. «Ventspils slimnīca ir labākā vieta, kur dzimt mazulim, – šeit vienmēr ir sajūta kā mājās, nevis dzemdību iestādē,» pārliecinājusies Edīte.

  Dzīvojam Ventspilī, un, godīgi sakot, citu variantu, kur dzemdēt, pat neapsvēru. Mūsu ģimenē aug meita Dārta, kurai ir seši gadi, dēls Emīls (divi gadi) un Dairis, kuram ir trīs mēneši. Vēl pirms pirmajām dzemdībām iepazinos ar nodaļas vecmāti Aiju Ziemeli – viņa bija mums līdzās visu bērnu piedzimšanā. Saku, ka Aija man ir gandrīz kā otra mamma.

  Jauns, skaists un plašs

  Abas pirmās dzemdības notika pirms gadiem, bet jau tad telpas bija remontētas, rotātas ar ziedu motīviem. Trešās dzemdības atšķīrās ar to, ka Dairis dzima jaunā, svaigi izremontētā dzemdību zālē, – ļoti novērtēju to, ka zāle ir plaša un ērta, bet vīrs varēja atlaisties pufā. Zālē pieejama bumba un soliņš, bet man dzemdības notika gana ātri, tāpēc galvenais bija uz brīdi atstutēties pret vīru, un tad Dairis bija klāt.

  Pēc dzemdībām dzīvojām komforta palātā, ko mums līdz ar trešo bērniņu piešķīra bez maksas. No ģimenes palātas komforta palāta atšķiras ar to, ka tajā ir mazulim mājīgs koka šūpulītis, privāts ledusskapis, ērts stūrītis, kur pasēdēt pie galdiņa, arī televizors. Taču atzīšos, ka to neizmantojām, jo pirmajās dienās visa uzmanība bija pievērsta mazulim. Pirmajās dzemdībās palātu rotāja peoniju attēls, tagad rozītes – vienmēr nofotografējamies ar ziedu fonā. Lai arī mammas parasti koncentrējas uz mazuli, sievietes tomēr arī pamana skaisto apkārt.

  Brīnišķīgs personāls

  Par dzemdību nodaļas personālu varu teikt vislabākos vārdus – visās reizēs līdzās bija brīnišķīgi speciālisti. Jā, man bija līgums ar vecmāti, un domāju, ka ir tā vērts, sevišķi māmiņām, kuras dzemdē pirmo reizi un kurām tas ir kas nezināms. Taču arī tad, ja nav līguma, nodaļā strādā smaidīgas, laipnas un iejūtīgas vecmātes un ārsti. Nekad nejutos atstāta – vienmēr kāds pienāca un pavaicāja, vai viss kārtībā, vai nevajag palīdzēt. Mums visas ir bijušas ģimenes dzemdības, un tad personāls vienmēr ieteica vīram, kā man labāk palīdzēt, atgādināja, lai iedod padzerties ūdeni. Kad dzima Emīls, vīram vajadzēja pieskatīt Dārtu, un viņš visu laiku nevarēja būt kopā ar mums. Tāpēc, kad devos uz kādu pēcdzemdību pārbaudi, pieskatīt mazo palīdzēja personāls. Vislabākās aukles zīdainim! Pieskatīja, samīļoja – bija ļoti mīļi.

  Lai arī pirms dzemdībām gāju uz sagatavošanas kursiem, kad Dārta piedzima, bija sajūta, ka šis tas ir piemirsies, īpaši, kā pareizi viņu celt, kā pagriezt. Atceros, uzreiz teicu personālam, ka gribētu, lai man kāds pastāsta, kā to pareizi darīt. Un, jā, man sarunāja speciālisti, kas nevis kā kursos ar lellīti, bet individuāli, jau ar manu meitiņu parādīja, kā viņu pareizi pacelt, kā pagriezt.

  Tikai ieguvumi!

  Ikvienai topošajai māmiņai iesaku izvēlēties Ventspils dzemdību nodaļu, jo šai vietai ir tikai un vienīgi plusi. Kā jau minēju, pirmkārt, visas dzemdību telpas ir gaišas, jaunas, nesen izremontētas – šeit ir ļoti mājīgi. Otrkārt, personāls vienmēr ir atsaucīgs un smaidīgs, ir sajūta, ka esi mājās, nevis slimnīcā. Šeit tiešām priecājas, ka mazie dzimst! Mazajiem uzdāvina pirmās vilnas zeķītes, ko noadījušas Ventspils pensionāru biedrības Ventspils liedags dalībnieces. Tas ir mīļš žests. Vēl viens pluss – Ventspils dzemdību nodaļa piedāvā arī ūdens dzemdības. To sevišķi iesaku izmēģināt tām mammām, kuras vēlas piedzīvot ko jaunu. Arī par tētiem slimnīca ir parūpējusies – viņi var ne tikai piedalīties dzemdībās, bet arī palikt kopā ar mammu un mazuli visu laiku, uzturēties ģimenes numurā. Novērtēju, ka visus izmeklējumus un procedūras var veikt turpat slimnīcā, viss pakalpojumu klāsts pieejams vienkopus.

  Īpašs notikums ir dzemdību nodaļas organizētais bēbīšu salidojums – uz to sanāk mammas ar mazuļiem, satiek savas vecmātes, ārstus. Arī pēc dzemdībām ir forši atgriezties un satikties. Manuprāt, dzīvot Ventspilī un piedzimt Ventspilī ir forši!»

  Ar dzemdību nodaļas personālu iespējams sazināties pa tālruni 63624404

  www.ziemelkurzemesslimnica.lv

  Facebook @ziemelkurzemesslimnica

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē