Andreja Ēķa sieva sarakstījusi grāmatu bērniem

Slavenā producenta un režisora Andreja Ēķa sieva Daina Gāga Ēķe sarakstījusi grāmatu bērniem, kas iepazīstina ar trim dizaina profesijām.
Slavenības
PRIVĀTĀ DZĪVE
29. janvāris

Drukāt

Saglabāt

Dainas Gāgas Ēķes grāmata paredzēta sākumskolas bērniem.

Grāmatas autore cer, ka tā veicinās bērnos izpratni par dizaina profesijām, un sniedz atbildes uz jautājumiem: kas ir dizains? Kas ir dizainers? Kādus pienākumus un uzdevumus jāveic šīs profesijas pārstāvjiem?

Grāmatas varoņu prototipi ir reāli cilvēki no Dainas draugu loka – modes mākslinieks Dāvids, grafiskais dizainers Matīss Zvaigzne un interjera dizainere Gundega Zaķe-Cimža. Grāmatas noslēgumā šīs radošās personības īsi pastāsta par savu profesiju un paskaidro, kāpēc tā viņiem liekas interesanta.

Daina Gāga Ēķe ir Modes un dizaina menedžmenta pasniedzēja Latvijas Kultūras koledžā, lasa lekcijas studentiem un ir izveidojusi savu platformu Meringue, kas radīta, lai veicinātu sadarbību starp modes dizaineriem un menedžeriem.

«Vissarežģītākā lieta, ko vien varam iedomāties, sākas ar baltu lapu. Un, liekot ideju pie idejas, prātu pie prāta, cilvēki rada ģeniālas lietas. Pasaulē vēl ļoti daudz ko var uzlabot vai izgudrot no jauna. Varbūt to paveiksi tieši tu?» Tā skan grāmatas autores Dainas Gāgas Ēķes novēlējums lasītājiem – topošajiem dizaineriem.

«Dizainere Daina Gāga Ēķe radījusi grāmatu, kurā neuzkrītoši, rotaļīgi un bez liekas didaktikas vedina bērnus no agrāk iepazītās pasaku vides uz citu – lielāku zinību pasauli. Grāmatas vizuāli izteiksmīgais, fantāziju raisošais mākslinieciskais fons rosina bērnu līdzdomāšanu un līdzdarbošanos. Tās atvērumi sakabināti kā vilciena vagoni, kuri virzās pa dizaineres liktajām sliedēm uz bērnam vēl nezināmām stacijām – Atziņa, Zinības, Prasmes… un arī Māksla, Stils un Dizains. Grāmatas smalkā estētika padara to par augstvērtīgu dizaina objektu, krāšņu dizaina notikumu,” tā par grāmatu saka Jānis Borgs – mākslas vēsturnieks, kritiķis, kurators un dizainers, kurš pats sevi dēvē par dizaina vērotāju.

Grāmatu izdevusi biedrība Droši un Koši. Gribu būt dizainers var iegādāties izdevniecības mājaslapā drosikosi.com, kā arī grāmatnīcās Jānis Roze un internetveikalā jr.lv.

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs