• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, A/DA vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Patiešām lieliska bērnu ballīte

  Ģimene
  Madara Ozoliņa
  Madara Ozoliņa
  30. augusts, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ne tikai izklaides un jautri pavadīta laika, bet arī atmiņu dēļ – svētki ir jāsvin. Kas jāņem vērā, lai ballīte tiešām izdotos un sagādātu mazajam jubilāram un viņa ciemiņiem prieku? Pieredzē dalās bērnu ballīšu organizatores – Valentīna Čerņavska un Jogita Pūpola-Some.

  Svarīgākā ir ballītes tēma un krāsas

  Valentīna Čerņavska, pasākumu aģentūras Japmadracis BB vadītāja, ar bērnu ballīšu rīkošanu nodarbojas jau 15 gadu: «Uzskatu, ka par labu ballīti var nosaukt tādu, kad pēc pasākuma bērni ir noguruši, bet smaidīgi. Lai bērnu ballīte būtu izdevusies, svarīgākais ir pasākuma nosaukums, krāsa, garša, varbūt pat smarža. Ja tā ir dzimšanas diena konkrētam bērnam, pirmām kārtām jāvienojas ar jubilāru, ko viņš vēlas savā ballītē. Ja tie ir pasaku varoņi – tad kādi? Kādus draugus bērns vēlas uzaicināt uz ballīti? Vai ballīte būs tikai bērniem vai arī vecākiem, vecvecākiem un citiem bērnam tuviem un zināmiem cilvēkiem? Kad tas ir noskaidrots un ciemiņiem nosūtīti ielūgumi, ķeramies klāt pasākuma plānošanai. Nu jau ir vieglāk pasākumam izvēlēties krāsas. Ja izvēlētā tematika ir Vinnijs Pūks, tad jau iegūstam dzelteno un sarkano krāsu, kuru var izmantot gan galda klājumā, gan rotājumos – balonos, karodziņos un citā svētku atribūtikā. Jauki, ja arī pasākuma dreskodu ciemiņi var ieturēt šajos toņos. Vecāki bieži uzskata, ka pašiem mazākajiem ballīte nav vajadzīga, jo viņi tāpat neko neatceras, bet mēs cenšamies pārliecināt, ka jaukās fotogrāfijas ar kūku un vienu svecīti, kā arī pozitīvo gaisotni mazais sajutīs un pieaugot novērtēs. Ballīte bērniem bez našķiem? Tā nav izdevusies ballīte! Aktīvi darbojoties, bērniem nepieciešams zināms daudzums cukura, lai atjaunotu enerģiju un skrietu dauzīties tālāk. Bieži vien ballītēs vecāki izvēlas ne tos veselīgākos ēdienus, jo baidās, ka citādi bērni paliks neēduši. Tie ir frī, nageti, picas, hamburgeri, sviestmaizītes. Ja šādu ēdienu nav pārāk daudz un tikai svētkos, tad kāpēc ne? Bērniem vienmēr garšo augļi, tikai tiem jābūt sagrieztiem nelielos gabaliņos, vēlams apkaisītiem ar pūdercukuru. Jebkura pasākuma kulminācija ir svētku torte. Mazajam jubilāram patīk nopūst svecītes, jo tajā brīdī viņš jūtas īpašs. Un kāpēc gan ballītē nevarētu atļauties arī citus kārumus? Cukurvati, saldējumu, bērnu šampanieti, konfektes. Tie taču ir svētki! Un mums visiem patīk, ka svētkos tiekam pie aizliegtajiem augļiem. Tas ir īpašs brīdis. Ļaujiet bērniem un sev atpūsties un izbaudīt visu, ko šie svētki sniedz!»

  Lai ballīte izdotos

  • Lai ballīte būtu izdevusies, gaisotnei jābūt vieglai, vienkāršai, krāsainai, aktivitātēm – aizraujošām.
  • Domājot par to, ko likt uz galda, iesaku neizvēlēties salātus, jo to apēšana prasa pārāk daudz bērna laika. Gribas taču skriet ar draugiem rotaļās. Tāpēc bieži vien pēc pasākumiem salātu trauki paliek neaiztikti.
  • Bērniem ļoti patīk tortes ar īpašajiem noformējumiem. Ja ballītei ir tematika, iesaku to izcelt arī uz tortes.
  • Tortes gabaliņi pasākumos parasti tiek sagriezti par lielu, un tas atkal bērnam prasa zināmu piepūli brīdī, kad gribas doties dauzīties ar draugiem. Tāpēc iesaku griezt ļoti mazus tortes gabaliņus un, ja kāds vēlas, pēc tam piedāvāt otru gabaliņu tortes.
  • Rotaļas pasākumā ir atkarīgas no bērnu vecuma. Mazajiem ķipariem derēs visas estētiskās skoliņas rotaļas. Pirmsskolēniem vajadzīgas ļoti aktīvas, uz stafešu bāzes orientētas rotaļas un aktivitātes, lai bērni atbrīvotos no lielās enerģijas, kas šajā vecumā viņus vada. Bērniem ap desmit gadu vecumu derēs izteikti tematiskas ballītes: sporta spēļu ballīte, ballīte atelier salonā, picu ballīte u. tml.
  • Pasākumā noteikti jānodrošina daudz dzērienu. Tas var būt viegli saldināts ūdens, kas bērniem garšos un veldzēs slāpes pēc daudzajām aktivitātēm.
  • Un pats galvenais, kamēr vien tas neapdraud bērnu veselību, necentieties iejaukties pasākuma saturā, pār kuru visbiežāk valda paši bērni. Katra bērnu ballīte ir unikāla un ļoti īpaša konkrētajam jubilāram.

  Bērnus jāprot ieinteresēt

  Jogita Pūpola-Some, pasākumu aģentūras Jogitas pasākumi vadītāja, ar bērnu ballīšu vadīšanu nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadu: «Iesaku sākumā izvēlēties mierīgas aktivitātes, kuru laikā bērniem ir iespēja iepazīt gan pasākuma vietu, gan cilvēkus. Ne visi bērni spēj uzreiz atvērties, un, ja pasākums būs sācies pārāk strauji un skaļi, bērns var nobīties un nosēdēt mammai vai tētim klēpī visu pasākuma laiku. TOP spēles pasākumos noteikti ir dejošana, bērniem patīk dzirdēt pazīstamas dziesmas, dejot un dziedāt līdzi. Burbuļi ir viena no nezūdošajām vērtībām bērnu pasākumos. Vecāki var izveidot lielo burbuļu salūtu, pūšot burbuļus visi kopā vai izīrējot burbuļmašīnu. Lielāko prieku bērnam radīs tā rotaļa, kuru vecāks spēlēs kopā ar bērnu. Ja tā ir visiem labi zināmā deja Limbo, tad noteikti būs daudz aizraujošāka, ja mazais to dejos kopā ar vecākiem. Ir ļoti nepareizi, ja bērnu ballītei scenāriju saraksta pa minūtēm. Iesaku izvēlēties 5–8 aktivitātes vai spēles, kuras vēlaties pasākumā, ieplānojot, kuras varētu būt pirmās, bet pašu pasākuma gaitu veidot uz vietas. Tas ir ļoti svarīgi, jo katrā pasākumā bērni ir atšķirīgi un aktivitātes ir jāpielāgo bērniem. Ja bērni ir mierīgāki un nosvērtāki, izvēlamies kopīgu krāsošanu, apsveikuma zīmēšanu jubilāram, lielo pužļu likšanu vai citu mierīgāku aktivitāti. Ja bērni ir ļoti aktīvi, zīmēšana tiem liksies garlaicīga, un jāizvēlas aktīvākas spēles – kopīga dejošana vai stafetes. Pasaku tēliem vienmēr ir bijusi liela nozīme, jo bērni tiešām tic, ka tie ir īsti. Protams, tēlu aktualitātes ir atkarīgas no multfilmām, kuras konkrētajā laikā rāda kino un TV, bet ir pāris nezūdošu vērtību – jau daudzus gadus tie ir Disneja tēli Mikipele Minnija, Mikijs u. c. Pēc pieredzes varu teikt, ka profesionāli animatori spēj aizraut kautrīgākus bērnus un piesaistīt arī aktīvākos, izveidojot vienotu pasākumu visiem kopā. Svarīgākais ir aizraujoša rotaļu pasniegšana. Reizēm pat nav svarīgi, ko tu spēlēsi, bet kā un cik interesanti to pasniegsi bērniem.»

  Lai ballīte izdotos

  • Ļoti svarīga ir izvēlētā pasākuma vieta un vide, lai tā ir droša un patiešām piemērota bērnu pasākumiem. Lieliski, ja telpā ir kāds bērnu uzmanību piesaistošs objekts, tad bērni pulcējas vienā vietā, ātrāk sadraudzējas un iejūtas jaunajā kompānijā.
  • Vasarā īpaši uzmanīgiem jābūt, ja pasākumu rīko tuvu ūdenim. Lai gan vecāki ir pārliecināti, ka viņu bērns ir gudrs un zina, ka pie ūdens iet nedrīkst, ir jāatceras, ka jauno iespaidu un emociju dēļ ballītē bērni ir īpaši aktīvi un uzvilki.
  • Mans ieteikums pašiem mazākajiem bērniem izvēlēties vienkāršus pasaku tēlus, piemēram, lācēnu, zaķīti, vāverīti – tādus, ko bērns spēj pazīt no grāmatiņām.
  • Svarīgas pasākumos ir dekorācijas, kas spēj radīt īpašo kopā būšanas sajūtu. Viena no vienkāršākajām, bet noteikti efektīvākajām dekorācijām pasākumos ir hēlija baloni. Iesaku tos sākumā izmantot kā vienu no dekoriem telpā – balonu pušķi lieliski piepilda telpu un noder arī kā dāvaniņa, kuru pasniegt katram bērnam, pēc pasākuma dodoties mājās.
  • Nereti pasākumos vecāki ir saklājuši lielus galdus kā kāzās – jā, tas ir pareizi, ja pasākumā ir paredzēti daudzi pieaugušie, bet bērniem tas nav vajadzīgs. Pēc pieredzes varu teikt, ka interesanti sagriezti dārzenīši ir TOP ēdiens, īpaši, ja bērnam tos ir viegli paņemt rociņā. Te nu vecākiem ir jāņem palīgā Pinterest, kur iespējams atrast daudz dažādu jautru našķu dekorēšanas veidu. Ir jāļaujas fantāzijai – ja kartupeļa bumbiņa būs kā mazs ezītis vai smaidiņš, bērni tos noēdīs daudz ātrāk, ar lielāku prieku.
  • Liela nozīme pasākumā ir svētku kūkai. Iesaku izvēlēties kaut ko gaisīgu ar auglīšiem, jo no smagnējām kūkām bērni nereti atsakās jau pēc pirmā kumosa.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+