• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, Z vējš, 5.14 m/s

  Ieteikumi Ziemassvētku galda dekorēšanai bez lieliem tēriņiem

  Svētku laiks
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Svētku laikā galda rota ir gandrīz tikpat svarīga kā Ziemassvētku eglīte un, pieliekot pavisam nedaudz pūļu, var panākt lielisku iespaidu. Konsultē IKEA interjera dizainere Rita Rimke.

  Svētku maltītes ieturēšana ģimenes lokā ir viena no iemīļotākajām Ziemassvētku tradīcijām Latvijā, liecina IKEA veiktās aptaujas dati. Tāpat nozīmīga ir tikšanās un laika pavadīšana kopā ar ģimeni. Lai šajos svētkos mājās radītu svinīgu noskaņu, interjera dizainere dalās ieteikumos, kā dekorēt svētku galdu, neizdodot pārlieku daudz līdzekļu.

  Šogad Ziemassvētku rotājumu tendences atspoguļojas senajās tradīcijās un dabā, un var izpausties arī galda klājumā. Krāsu paleti iedvesmojušas tradicionālās Ziemassvētku krāsas, piemēram, sarkanā, zaļā, zelta un zemes toņi. 

  Pieskaņo galda klājumu interjeram

  Dizaineres ieteikums harmoniskas noskaņas radīšanai ir pieskaņot svētku galda klājuma stilu un krāsu paleti telpas iekārtojumam. Ja interjers jau ir krāsains, galdu var veidot drīzāk monohromu, piemēram, izvēloties vienkrāsainu, ne rakstainu galdautu. Kopējo iespaidu līdzsvaros arī līdzīgi rotājumi uz galda un citviet telpā. Galdam, piemēram, var izmantot tādus pašus rotājumus vai lampiņu virtenes kā eglītei. Knifs, kas palīdz novērst haotisku iespaidu – dekorējot nevajadzētu uzreiz izmantot pilnīgi visus skaistos rotājumus, kādi vien ir mājās. Labāk izraudzīties divus trīs pamattoņus un izveidot atturīgāku paleti, nevis jaukt visu kopā. Uz galda labāk atstāt vairāk brīvas vietas, bet ēdienus izvietot virtuvē uz letes vai blakus galdam uz ratiņiem vai papildu galdiņa. Izraugoties jaunus interjera priekšmetus, traukus, tekstilizstrādājumus un citus iekārtojuma elementus, jāpatur prātā jau esošie, lai viss saderētu kopā.

  Izmanto tekstilizstrādājumus papildu estētikai

  Galdauts ir pirmais elements, kas nāk prātā, domājot par svētku galdu. Tomēr galda klājums var būt arī bez galdauta. Estētisku un svinīgu noskaņu palīdzēs radīt arī galda celiņi, galda  paliktņi, auduma vai papīra salvetes. Noteikums ir tāds, ka galdautam ar galda paliktņiem vai galda paliktņiem ar šķīvjiem ir jābūt kontrastējošās krāsās, vienam otru izceļot. Var izvēlēties, piemēram, galda paliktņus no dabiskiem materiāliem, bet galdautu un šķīvjus izvēlēties kontrastējošos un spilgtos toņos, piemēram, zilā krāsā. Var dot priekšroku klasiskam Ziemassvētku krāsu salikumam ar sarkano un balto krāsu: izvēlieties sarkanu galdautu vai galda celiņus kā fonu baltiem traukiem un aksesuāriem.

  Atsvaidzini trauku kolekciju ar pāris jauniem akcentiem

  Lai uzklātu jauku svētku vakariņu galdu, nav obligāti jāiegādājas jauns trauku komplekts. Pārskati, kā vari atjaunot un papildināt savu esošo trauku komplektu, pievienojot vienu vai divus jaunus akcentus. Ja mājās esošie trauki ir balti, tos var papildināt ar pāris jaunām bļodām piesātinātākos toņos. Vienojošais elements var būt arī galdauts vai galda paliktņi izteiksmīgā krāsā – uz tāda fona esošie, ierastie trauki izskatīsies gluži kā jauni. Var miksēt tradicionālā stila priekšmetus ar moderniem. Piemēram, retro stila glāzes var kombinēt ar moderniem galda piederumiem un šķīvjiem, bet klasiskus svečturus papildināt ar moderniem LED apgaismojuma elementiem zem stikla kupola.

  Padomā par svinīgiem akcentiem

  Mājīgāku noskaņu rada dažādi tekstilizstrādājumi un šajā ziņā nevajadzētu aizmirst arī par krēsliem. Krēsli var būt skaists galda un visas telpas akcents. Uz tiem var likt saskaņotus spilvenus vai pat mākslīgo aitādu, kas papildinās noskaņu ar atšķirīgu tekstūru. Lai radītu svinīgu atmosfēru Ziemassvētku vakariņu laikā, nav pārlieku daudz jātērējas. Siltas un svinīgas svētku sajūtas radīšanai, nav jātērē daudz un jāiegādājas jauns Ziemassvētku kolekcijas komplekts. Vienkārši pievieno dažus elementus, piemēram, atbilstošus galda paliktņus, salvetes un sveces. Vai arī pagatavo dekorācijas pats vai kopā ar ģimeni! Smelies iedvesmu no meža un rotājumiem izmanto mežā salasītus čiekurus vai zariņus, kas lieliski papildinās Ziemassvētku galda klājumu.

  *Tiešsaistes aptauju 2022. gada oktobrī IKEA uzdevumā veica pētījumu aģentūra Norstat. Aptaujā piedalījās 500 Latvijas iedzīvotāji.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+