• Vai 9.maijā tiek gatavotas kādas provokācijas?

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  4. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) TV3 raidījumam «900 sekundes» atklājis, vai šogad gaidāmas kādas 9. maija provokācijas.

  Runājot par 9.maiju, viņš norādīja, ka pašlaik neesot signālu, ka varētu tikt gatavotas kādas provokācijas, vienlaikus atbildīgie dienesti gatavosies pastiprināti, arī 9.maijā un 10.maijā tiks strādāts pastiprinātā režīmā.

  Kozlovskis sacīja, ka dažādi drošības pasākumi var tikt mainīti atkarībā no situācijas, pašlaik gan neesot nekādas informācijas par iespējamiem mēģinājumiem situāciju 9.maijā eskalēt.

  Ministrs gan norādīja, ka dažādas provokācijas tiek gatavotas un var tikt gatavotas arī nākotnē. Kā piemērus Kozlovskis minēja situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kā arī neseno uzbrukumu Okupācijas muzejam.

  «Mēs atrodamies hibrīdkarā,» atgādināja ministrs un norādīja, ka dažādi izaicinājumi ir teju katru dienu.

  Iepriekšējā gadā Valsts policija līdz 9.maija plkst.23.30 saistībā ar 9.maija svinēšanu bija sākusi 35 administratīvā pārkāpuma procesus un četrus kriminālprocesus, kā arī aizturējusi 26 personas.

  Visvairāk administratīvā pārkāpuma procesu sākts Rīgas reģionā – kopumā 22. Rīgas reģionā kopumā administratīvā kārtā aizturēta 21 persona. Vienlaikus Latgales reģionā sākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi un administratīvā kārtā aizturētas četras personas. Savukārt Vidzemes reģionā dienas laikā sākti četri administratīvā pārkāpuma procesi, bet Zemgales un Kurzemes reģionā – katrā pa diviem.

  Šogad 9.maijā visvairāk konstatēti pārkāpumi, kas saistīti ar ziedu, tostarp ar aizliegtās simbolikas nolikšanu vietās, kur iepriekš slējās demontētie padomju pieminekļi, tāpat arī konstatēti gadījumi, kad personas citās publiskās vietās izmantojušas militārās agresijas simbolus, piemēram, Georga lentes. Vēl administratīvā pārkāpuma procesi sākti par nepakļaušanos policistu likumīgajām prasībām, atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā un citiem pārkāpumiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē