Kā uzbūvēt nojumi automašīnai?

Remonts
Dari Pats
17. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

A STUNNER IN THE VILLAGE! A wonderful opportunity to acquire an awesome contemporary home in The Village. There is a visually dramatic living space with wrap-around windows giving lots of light. A modern kitchen adjoins the main living area and offers granite counters and gas stove. The dining area has a great built-in with it. The master bedroom has a built-in headboard that will remain with the property. A beautifully calming bathroom has been remodeled as well. In the backyard is a private study or she-shed and provides a welcoming place to get away and relax or work. A two-car carport complements the facade of the home. The Village is easily accessible  to the essential services of shops, schools, restaurants and the Hefner Parkway.
Foto: Bill Wilson, flickr.com/okchomeseller
A STUNNER IN THE VILLAGE! A wonderful opportunity to acquire an awesome contemporary home in The Village. There is a visually dramatic living space with wrap-around windows giving lots of light. A modern kitchen adjoins the main living area and offers granite counters and gas stove. The dining area has a great built-in with it. The master bedroom has a built-in headboard that will remain with the property. A beautifully calming bathroom has been remodeled as well. In the backyard is a private study or she-shed and provides a welcoming place to get away and relax or work. A two-car carport complements the facade of the home. The Village is easily accessible to the essential services of shops, schools, restaurants and the Hefner Parkway.
Eksperti norāda, ka nojumei jābūt lētai un ērtai ekspluatācijā. To var izmantot kā daļēji atklātu automašīnas novietni, telpu nelielai lauksaimniecības tehnikai. Nojume var kalpot arī kā malkas šķūnis vai, piemēram, kā vasaras darbnīca. Lūkosim, kā to paveikt pašu spēkiem.

Jumts

Pirmais un galvenais nojumes uzdevums, protams, ir pasargāt pārvietojamo tehniku (vai sagatavoto malku) no lietus un sniega. Šim nolūkam kalpo jumts, ko ieteicams veidot no pieejamiem materiāliem. No materiāla izvēles būs atkarīgs jumta slīpums: koka dēlīšu jumtam tas nedrīkstētu būt mazāks par 33 grādiem, viļņotā šīfera (bez azbesta) jumtam – ne mazāks par 17 grādiem, bet ruļļveida ruberoīda seguma jumtam – ne mazāks par 10 grādiem.

Jumta augstumam jābūt minimālam, jo telpa virs uzglabājamās tehnikas, visticamāk, netiks izmantota. Lai gan iespējami arī izņēmumi, piemēram, nojumes jumtu izbūvē augstu un bēniņu stāva līmenī novieto lietaskokus vai žāvē koka izstrādājumus.

Pamati

Vieglai statņu nojumes kon­st­ruk­cijai pietiek ar nelieliem stabveida pamatiem, kas smilšainās gruntīs liekami tikai 50 cm dziļumā, mālainās gruntīs – tikpat dziļi, tikai uz smilšu vai grunts spilvena (pabēruma). Mālainā gruntī sprauga starp pamatiem un mālaino grunti jāaizber ar šķembām, keramzīta granulām vai rupju granti, lai vieglā nojumes konstrukcija neizcilātos.

Šajā attēlā parādīta šķautņu un dēļu konstrukcijas nojume, kas piebūvēta pie ēkas sienas. Parādīts konstruktīvais mezgls, kā savienot nojumi ar mājas sienu un reizē izveidot ventilējamu jumta konstrukciju.  Izmēri attēlā ir nosacīti. Tie jāpielāgo atbilstoši jūsu nojumē uzglabājamās tehnikas gabarītiem.

Sienas

Visizdevīgākā nojumes sienu konstrukcija ir statņi. Statņus ar diagonālām saitēm un horizontālām joslām sastiprina stingrā sistēmā.Nojumes sienu uzdevums ir nodrošināt labu vēdināšanu, lai lietas, kas glabājas nojumē, piemēram, tehnika, neatrastos mitrā gaisā un malka pastāvīgi žūtu.

Vislabāk to panākt ar sienu kon­strukcijām, kas veidotas no latām, starp kurām atstātas platas spraugas. Latu šķērsgriezums var būt 25 × 50 mm, bet spraugas starp tām – 40 mm platas. Latojums ir izdevīgāks par apšuvumu, kas veidots no dēļiem, jo nepieciešams mazāk materiāla, tas ir izskatīgāks, turklāt latas var izzāģēt arī no nomaļiem.

Savienojums ar ēku

Tieša saskare ar māju, pie kuras būvē nojumi, būs tikai koka sijai, kas savienos nojumes statņus un ēkas sienu.

Apstrāde ugunsdrošībai

Bīstamākie materiāli, kas glabāsies nojumē, iespējams, būs tehnikas degviela un smērvielas, tāpēc nojumes koka sienas vajadzētu apstrādāt ar profilaktisko antipirēna aizsargsastāvu, piemēram, INWOOD FIRE.

Kādus materiālus izmantot?

Nojumes statņiem var izmantot arī apaļkokus. Piemēram, 50 × 100 mm šķērsgriezuma šķautņu statņa vietā var ņemt kārti, kuras diametrs ir 100 mm, bet 100 × 100 mm šķērsgriezuma statņa vietā kārti, kuras diametrs ir 120 mm. Arī siju un spāru konstrukcijā 50 × 100 mm statņa vietā var ņemt kārti, kuras diametrs ir 100 mm, bet 100 × 150 mm statņa vietā – kārti, kuras diametrs ir 160 mm.  

Atceries!

Šķautņu un dēļu konstrukcijas var savienot tikai ar naglām, bet kāršu konstrukcijā savienojumos jālieto bultskrūves un iecirtumi.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+