Personīgu iemeslu dēļ amatu atstāj Rīgas pilsētas izpilddirektore Iveta Zalpētere

Rīgas dome
Ziņu aģentūra LETA
16. novembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Iveta Zalpētere
Foto: LETA
Iveta Zalpētere
Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja un izpilddirektora vietniece Iveta Zalpētere atstājusi savu amatu un no otrdienas, 17. novembra šos pienākumus veiks līdzšinējā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdzšinējā Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja un izpilddirektora vietniece Zalpētere personīgu apsvērumu dēļ nolēmusi atstāt amatu un vienojusies par darba attiecību izbeigšanu ar Rīgas domi no otrdienas, 17.novembra. Tas noticis pēc abpusējas vienošanās.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis pateicies Zalpēterei par padarīto darbu, pildot pilsētas izpilddirektores pienākumus sarežģītajos apstākļos pēc iepriekšējās Rīgas domes atlaišanas, kā arī laikā, kad sākās Covid-19 izplatība valstī.

Analizējot paveikto, Zalpētere norādīja, ka septiņu mēnešu laikā pieņemta jauna kārtība Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldībai, iedzīvināti OECD pārvaldības principi. Vairākās Rīgas kapitālsabiedrībās samazināts valdes locekļu skaits, notiek profesionāls un godīgs valdes un padomes locekļu atlases process.

«Izskatot neatkarīgos auditoru ziņojumus, uzņēmumi pilnveido procedūras, arī sākti vairāki kriminālprocesi, esmu pieņēmusi lēmumu celt prasību pret bijušajiem Rīgas satiksmes valdes locekļiem. Neskatoties uz paveikto, esmu pieņēmusi lēmumu atstāt amatu personīgu apsvērumu dēļ,» uzsvēra Zalpētere.

Nākamo Rīgas pilsētas izpilddirektoru Rīgas dome meklē atklātā konkursā, kas izsludināts pagājušajā nedēļā. Izveidota nominācijas komisija, ko vada Rīgas domes priekšsēdētājs Staķis, bet tās sastāvā ir vēl Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes loceklis Juris Lapše, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Rīgas domes Personāla nodaļas vadītāja Rita Logina un domnīcas Providus asociētais pētnieks, vadošais pētnieks Latvijā labas pārvaldības un korupcijas novēršanas jomā Valts Kalniņš. Tiks piesaistīts arī augstākā līmeņa vadītāju atlases uzņēmums.

Kā vēstīts, Zalpētere Rīgas domes izpilddirektora pienākumu izpildītājas amatā nonāca pēc tam, kad no izpilddirektora amata uz pārbaudes laiku atstādināja Juri Radzeviču. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās Zalpētere nesekmīgi startēja uz vietu Rīgas domē no Latvijas Reģionu apvienības/Latvijas attīstībai saraksta.

Kopš šī gada janvāra stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos, ka nosaka, ka visu kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētājs ir pilsētas izpilddirektors. Šādas izmaiņas tika pieņemtas ar mērķi nodrošināt politisku neitralitāti kapitālsabiedrību pārvaldē.

Jau augusta beigās Zalpētere paziņoja, ka neplāno piedalīties konkursā uz izpilddirektora amatu.

Taču Zalpētere iepriekš bija paudusi gatavību veikt pienākumus līdz Rīgas dome apstiprinās amatā jauno izpilddirektoru.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+