8. janvāris, 2021
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Titulētais latviešu skeletonists Martins Dukurs 2021. gada Eiropas čempionātā, kas notika Vinterbergas trasē Vācijā, ierindojās otrajā vietā un nolika čempiona pilnvaras.

Pēc 14 gadu pārtraukuma par Eiropas čempionu otrreiz savā karjerā kļuva Krievijas pārstāvis Aleksandrs Tretjakovs, kurš Dukuru apsteidza par 0,17 sekundēm. Bronzas medaļa tika Aleksandram Gasneram, kas vācu sportistam ir pirmā godalga Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Uzvaru Eiropas čempionātā Tretjakovs sev nodrošināja pirmajā braucienā, kurā bija pārliecinošs līderis, kamēr Martins Dukurs uzrādīja tikai trešo rezultātu, atpaliekot no krievu sportista 0,18 sekundes. Starp viņiem iespraucās Gasners

Otrajā braucienā titulētais Latvijas skeletonists atkal bija ātrākais, taču apsteidza Tretjakovu tikai par 0,01 sekundi, toties pacēlās uz otro vietu, divu braucienu summā pārspējot Aleksandru Gasneru.

Otrs no brāļiem Dukuriem Tomass Eiropas čempionātā, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules kausa izcīņas piektais posms, ierindojās sestajā vietā.

Karjeras labāko rezultātu Vinterbergā sasniedza Kreigs Tmpsons no Lielbritānijas, ierindojoties piektajā vietā.

Kā zināms, Martins Dukurs Eiropas čempiona titulu izcīnījis 11 reizes pēc kārtas – katru sezonu kopš 2010. gada.

Tretjakovs par Eiropas čempionu skeletonā pirmoreiz kļuva 2007. gadā, vēlākajos gados divreiz izcīnot sudraba un četrreiz – bronzas medaļu.

Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs turpina būt līderis arī pēc aizvadītā piektā posma – tagad viņa kontā ir 1110 punkti. Tuvākajam sekotājam, Aleksandram Gasneram – 946.