• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, D/DR vējš, 3.6 m/s

  VM lūgs piešķirt 1,74 miljonus eiro nepieciešamo aizsardzības līdzekļu iegādei pret Covid-19

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  2. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lai iegādātos nepieciešamos aizsardzības līdzekļus pret jauno koronavīrusu, Veselības ministrija (VM) lūgs piešķirt 1,74 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, liecina uz otrdienu sagatavotie valdības sēdē izskatāmie rīkojuma projekti.

  Lai papildinātu valsts materiālās rezerves, iegādājoties nepieciešamos aizsardzības līdzekļus un pretinfekcijas līdzekļus, kas nepieciešamas saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojumu, nepieciešams piešķirt VM kopumā 1,74 miljonus eiro. Minēto līdzekļu apjoms tika noteikts pirmdienas Krīzes vadības padomes sēdē, kurā tiks apspriesta aktuālā situācija ar Covid-19 vīrusa izplatību un nepieciešamajiem pasākumiem turpmākai rīcībai.

  No šiem 1,74 miljoniem eiro 1,17 miljoni eiro tiks izmantoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), lai iegādātos nepieciešamos aizsardzības līdzekļus un pretinfekcijas līdzekļus par 111 348 eiro un lai nodrošinātu medicīnas aprīkojumu, vienreizējos individuālos aizsardzības līdzekļus un medikamentus par kopējo summu 196 493 eiro.

  752 301 eiro tiks novirzīti Eiropas Savienības (ES) kopējā iepirkuma nodrošināšanai, savukārt 116 088 eiro tiks izmantoti, lai segtu papildu NMPD brigādes izveides izmaksas.

  Attiecībā uz ES kopējo iepirkumu, VM norāda, ka 337 590 eiro tiks virzīti kombinezonu iegādei, savukārt 175 692 eiro aizsargbrillēm un 111 005 eiro respiratoriem.

  Vienlaikus ES kopējā iepirkumā ietilpst ūdensizturīgu halātu, apavu apvalku, operāciju masku un vienreizējo cimdu iegāde.

  Savukārt 566 190 eiro no kopējā finansējuma tiks piešķirti Nacionālajam veselības dienestam, lai nodrošinātu reaģentu komplektu iegādi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcai par 314 960 eiro, kas ir nepieciešami analīžu veikšanai.

  VM informē, ka esošā Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) kapacitāte dod iespēju veikt 200 izmeklējumus dienā. Paaugstinot centra kapacitāti, būs iespējams veikt ap 550 izmeklējumiem diennaktī, ko būs iespējams realizēt, pārorganizējot darba procesus.

  Tiks iepirkti arī neinvazīvās ventilācijas iekārtas reģionālajām slimnīcām par kopējo summu 76 230 eiro. Savukārt atlikusī summa, proti, 175 000 eiro tiks virzīti, lai iegādātos CO2 eliminācijas filtrus un citokinīnu filtrus.

  VM skaidro, ka minētie 175 000 eiro nepieciešami mākslīgās plaušu ventilācijas un neinvazīvās plaušu ventilācijas aparatūras nodrošināšanai pacientiem ar smagām pneimonijām. Ņemot vērā minēto un pieaugot pacientu skaitam, esošās aparatūras skaits ir nepietiekams, nepieciešams iegādāties CO2 eliminācijas filtrus un citokinīnu filtrus, kas ir vajadzīgi, lai iekārta darbotos kvalitatīvi.

  Kā ziņots, jaunais koronavīruss pirmo reizi konstatēts 2019. gada 31. decembrī Ķīnā. Kopš tā laika tas reģistrēts vēl vairākos desmitos valstu.

  Latvijā līdz šim nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

  Tomēr jaunais koronavīruss ceturtdien tika konstatēts Igaunijā, bet piektdien – arī Lietuvā un Baltkrievijā. Igaunijā konstatētajā gadījumā saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Visos šajos gadījumos inficētās personas kaimiņvalstīs ieradušās no vīrusa skartajām valstīm un teritorijām, konkrētajos gadījumos – no Irānas un Itālijas.

  Latvijā no 28. februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

  SPKC aicina veselības aprūpes iestāžu darbiniekus, sociālās aprūpes iestāžu darbiniekus un izglītības iestāžu darbiniekus un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējus, ja ir apmeklētas infekcijas skartās teritorijas, īpaši sekot savam veselības stāvoklim un nedoties uz darbu pat ar nenozīmīgām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm. Tāpat centrs aicina darba devējus izvērtēt darbinieku komandējumu plānus un rūpīgi izvērtēt to nepieciešamību uz kādu no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām.

  Covid-19 infekciju izraisošais koronavīruss izplatās, tieši kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē