• Skujas – veselībai un imunitātei

  Netradicionālā medicīna
  Santa.lv
  Santa.lv
  27. oktobris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Skujkoki ir vieni no vecākajiem kokiem uz zemes, tikpat seni kā ginks. Skujās ir daudz spēcīgu bioloģiski aktīvu vielu, kas palīdzējušas izdzīvot mainīgos apstākļos miljoniem gadu. Kā to labumu izmanot?
  • Viens no vērtīgākajiem skujkoku produktiem ir ēteriskās eļļas – gaistošu bioloģiski aktīvu vielu maisījums. Tās iegūst pavisam vienkārši – skujām pūš cauri ūdens tvaiku vai skujas iemērc ūdenī un vāra. Rezultātā rodas tvaiks, kas aizrauj sev līdzi ēteriskās eļļas. Pēc tvaiku kondensēšanās ūdens nostājas apakšā, bet eļļas – augšā.

  Priedes un egles ēteriskās eļļas noder, kad cilvēks ir saaukstējies vai saslimis ar bronhītu, – iepilini dažas pilītes bļodā ar karstu ūdeni un paelpo garaiņus.

  Tikpat labi vari priedes vai egles ēterisko eļļu izmantot pirtī, lai tvaiki attīra elpceļus. Cits variants – eļļiņu uzpilini uz cukurgrauda un to nosūkā. Priedes un egles aromātiskās eļļas izmanto arī aromterapijas lampās vai vannā, lai gaisā mazinātu baciļus un telpā ieplūstu meža aromāts.

  • Zināms, ka organisma šūnas izstrādā īpašas vielas doliholus, kas iesaistās imunitātes nodrošināšanas procesos. Taču pētnieki atklājuši, ka daudzu slimību gadījumā doliholi pastiprināti izvadās no organisma. Nu, lūk, un te var līdzēt poliprenoli, kurus uzņem ar pārtikā lietotajiem zaļumiem un kas aknās tiek pārvērsti par doliholiem!

  Tāpat poliprenoli būs noderīgi tad, ja cilvēkam ir hronisks aizkuņģa dziedzera iekaisums, kuņģa čūla, podagra, cukura diabēts, encefalīts, izkaisītā skleroze, aknu ciroze, hipertensija, alerģija, kāda onkoloģiska slimība vai pārciests insults.

  Novērota arī poliprenolu efektivitāte redzes nerva atrofijas gadījumā. Zināmi gadījumi, kad poliprenoli palīdzējuši atlabt pat pēc smaga ērču encefalīta.

  Poliprenolus, kas iegūti no priežu un egļu skujām, vari iegādāties gan pilienu, gan kapsulu veidā. Novērots, ka visefektīvāk iedarbojas 20–30 dienu ilga kursa veidā, ko atkārto četras reizes gadā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē