Mūžībā aizgājis Latvijas osteorefleksoterapijas pamatlicējs Georgs Jankovskis

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
26. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No privātā arhīva
2019. gada 24. septembrī savā deviņdesmit astotajā mūža gadā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktors, habilitētais medicīnas zinātņu doktors, profesors Georgs Jankovskis ir devies mūžības ceļos, vēsta LZA.

Līdz mūža izskaņai Georgs Jankovskis bija Latvijas Universitātes Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta vadošais pētnieks. Jau kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem viņa ievērojamākie pētījumi ir veikti patoloģiskajā fizioloģijā un ar to saistītās medicīnas nozarēs. Georgs Jankovskis ir atklājis kaulu sensoro sistēmu, noskaidrojis tās uzbūvi un līdzdalību organisma funkciju regulācijā, tādējādi sasniedzot virkni pasaules mēroga atklājumu.

Profesors Georgs Jankovskis ir izveidojis zinātnisku bāzi jaunai fizioloģiskai dažādu slimību diagnostikas, profilakses un ārstēšanas metodei - osteorefleksoterapijai, kas ir patentēta Eiropas patentu sistēmā. Šī metode tiek izmantota un attīstīta gan bijušās PSRS medicīnas fizioloģijas zinātnes un prakses telpā, gan joprojām plaši lietota ne tikai Latvijā, bet ir tikusi pārņemta arī ASV, Turcijas, Izraēlas un daudzu citu valstu terapeitiskajā praksē.    

Var uzskatīt, ka profesors Georgs Jankovskis ir ne tikai klasiskās osteorefleksoterapijas pamatlicējs, bet arī reģeneratīvās medicīnas aizsācējs Latvijā un viens no pirmajiem šīs jomas pētniekiem pasaulē. Apzinoties profesora medicīnisko atklājumu globālo nozīmi, 2016. gadā Latvijas Zinātņu akadēmija nominēja Dr.habil.med. Georgu Jankovski Nobela prēmijai.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+