• 10 iemesli, kāpēc tev jādzer bērzu sula!

  Padomi
  Vija Stepiņa-Baikova
  Vija Stepiņa-Baikova
  13. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: 5PH/Shutterstock.com
  Bērzu sula kļuvusi populāra tās potenciālo veselības ieguvumu dēļ. Lūk, 10 iemesli, kāpēc bērzu sulas dzeršana var būt laba tavam ķermenim un veselībai.
  1. Hidratācija. Bērzu sula ir dabisks šķidruma avots, pateicoties tās augstajam ūdens saturam. Lai uzturētu ķermeņa funkcijas un vispārējo veselību, ir nepieciešams pietiekami uzņemt šķidrumu.
  2. Uzturvielām bagāta. Bērzu sula satur dažādus vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus, tostarp C vitamīnu, kāliju, mangānu un dažādus fitoelementus, kas var veicināt vispārējo veselību un labsajūtu.
  3. Zems kaloriju saturs. Salīdzinot ar daudziem citiem saldinātajiem dzērieniem, bērzu sulā ir salīdzinoši maz kaloriju, tāpēc tā ir veselīgāka alternatīva tiem, kas pieskata uzņemto kaloriju un cukura daudzumu.
  4. Detoksikācija. Bērzu sulai piemīt diurētiskas īpašības, kas var palīdzēt izvadīt toksīnus un sārņus no organisma, veicinot detoksikācijas procesus.
  5. Pretiekaisuma iedarbība. Daži pētījumi liecina, ka bērzu sulai var būt pretiekaisuma īpašības, kas var palīdzēt samazināt iekaisumu organismā un atvieglot simptomus.
  6. Stiprina imūnsistēmu. Bērzu sulā esošie vitamīni un antioksidanti, īpaši C vitamīns, var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu un atbalstīt organisma spēju cīnīties pret infekcijām un slimībām.
  7. Ādas veselības veicināšana. Bērzu sula satur antioksidantus, kas var palīdzēt aizsargāt ādu no brīvo radikāļu radītajiem bojājumiem, veicinot veselīgu, mirdzošu ādu.
  8. Veicina gremošanu. Bērzu sula satur prebiotikas, kas var palīdzēt atbalstīt labvēlīgo baktēriju augšanu zarnās, veicinot gremošanas veselību un regularitāti.
  9. Sārmainas īpašības. Bērzu sulai ir sārmaina iedarbība uz organismu, kas var palīdzēt līdzsvarot pH līmeni un samazināt skābumu, potenciāli uzlabojot vispārējo veselību un novēršot ar skābi saistītus apstākļus.
  10. Dabisks enerģijas stimulētājs. Bērzu sula satur dabiskos cukurus, elektrolītus un vitamīnus, kas var palīdzēt veicināt enerģijas pieplūdumu, turklāt maigi, bez straujas nevēlamas organisma stimulēšanas, kā to dara kafija, enerģijas dzērieni u. tml.

  Lai gan bērzu sula piedāvā daudzus potenciālus ieguvumus veselībai, ir svarīgi to lietot kā daļu no sabalansēta uztura un dzīvesveida, lai iegūtu optimālus rezultātus. Ja ir vēlme dzert sulu lielākos daudzumos, piemēram, kā sulu kūri, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, īpaši, ja ir kādi veselības traucējumi, piemēram, nieru kaite.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē