Lai apģērbs un mājas tekstils nesāktu smakot, skapji un kumodes ik pa laikam jāatver un jāizvēdina. Spilvenus un segas, kā arī paklājus vajadzētu iznest ārā un uz dienu atstāt saulē un vējā. Kādreiz kožu un citu kukaiņu aizbaidīšanai skapī lika naftalīnu, bet tagad ar šo problēmu lieliski tiek galā lavandas spilventiņi un citas smaržvielas, kas ne tikai atbaida dažādus kukaiņus, bet arī nodrošina patīkamu aromātu.
Drēbju skapī var pakārt arī maisiņu ar krīta gabaliņiem, kas uzsūks lieko mitrumu un pasargās apģērbu no netīkama aromāta. Veikalos var iegādāties arī speciālus mitruma absorbētājus, kas uzsūc mitrumu un novērš nepatīkamu smaku un kam nav nepieciešama elektrība. Lai māja jauki smaržotu, ikdienā var ieviest vairākus gaisa atsvaidzināšanas knifus, kas ir salīdzinoši lēti un neprasa lielas pūles.
Piemēram, mazgājot grīdu, ūdenim var piepilināt nedaudz terpentīna vai citas ēteriskās eļļas. Patīkamu svaigumu nodrošina lavandas, tējaskoka, citrusaugļu un tamlīdzīgas eļļas.
Lai nesmakotu kanalizācijas caurules, ik pa laikam tajās var izšķīdināt pa paštaisītai tabletei, kas caurules attīrīs.
Ņem 150 gramus sodas, 100 gramus sāls, pustējkaroti trauku mazgājamā līdzekļa un vienu citronu. Bļodiņā sajauc sāli un sodu, ierīvē citrona miziņu, tad iemaisa no augļa izspiesto sulu un trauku mazgājamo līdzekli. Visu sajauc viendabīgā masā un ar tējkaroti veido nelielas tabletes, izklāj tās uz cepamā papīra un atstāj uz nakti sažūt. Glabā burkā vai citā slēgtā traukā, kur nepiekļūst mitrums. Smaku virtuvē vai vannasistabā, kas radusies kanalizācijas cauruļu dēļ, var viegli likvidēt, notecē ieberot pavairāk sāls.
Profilaksei reizi nedēļā notecē var liet karstu sodas ūdeni – divas ēdamkarotes sodas uz litru verdoša ūdens. Vēl viens slikto aromātu avots virtuvē ir griežamais dēlītis – ik pa laikam to var notīrīt ar sāls, etiķa un citrona maisījumu. Savukārt, griežot ķiploku, uz dēlīša pirms tam var uzkaisīt rupjo sāli, kas sasūks sevī aromātu.
Dabiskās metodes smaku iznīcināšanai
- Patīkamu smaržu buķeti rada aukliņās savērtas un uz nagliņas sakarinātas zālītes un tējas, piemēram, vīgriežu, jasmīnu un piparmētru buntītes. Patīkama smarža būs arī no tikko grauzdētas, maltas kafijas.
- Patīkamu aromātu var radīt, cepeškrāsnī ieliekot kanēli, – uz cepamā papīra uzber kanēli un uz kādu laiku ieslēdz cepeškrāsni.
- Tie, kam patīk, var dedzināt vīraku jeb smaržu kociņus, var kvēpināt kaltētus lavandas zariņus, kadiķi, piparmētru, rozmarīnu un timiānu. Jārēķinās gan ar to, ka dabiskais vīraks nes līdzi arī īstu dūmu aromātu un ēterisko smaržu, kas raksturīga konkrētajam augam. Zariņu vai nelielu pušķīti aizdedzina, turot to virs trauciņa, nopūš uguni un tad atstāj kūpēt. Process ir visai intensīvs un ātrs, ne tāds, kā dedzinot sintētisko vīraku, kas kūpēt stundu.
- Nepatīkamu smaku var novērst, uzlejot dažus pilienus smaržas uz neiedegtas elektriskās lampiņas. Tiklīdz iedegsies elektrība, telpā izplatīsies patīkams aromāts. > Vēsā laikā uz sakurinātās plīts malas var salikt mandarīnu un apelsīnu miziņas, no kurām izplatās patīkams ēterisko eļļu aromāts.
- Plīts un krāsns kurināšana ar malku rada ne tikai mājīgu siltumu, bet arī unikālu smaržu. Turklāt regulāra kurināšana izsilda māju un neļauj uzkrāties mitrumam, kas rada specifisku smaku.
- Lai māja nesavilktos ar ēdiena smaržām, gatavošanas laikā uz nelielas uguns var uzlikt pannu ar ūdeni, kurā ieliets neliels daudzums galda etiķa.
- Tabakas smaku no mājas var dabūt laukā, ja atver logu un dažādās vietās saliek slapjus frotē dvieļus. Cits variants – aizdedzina vairākas sveces.
























































































































































