Dodies atvaļinājumā? Noderīgi padomi, kā izvairīties no biežākajām kļūdām, atstājot mājokli uz ilgāku laiku

Nekustamais īpašums
Santa.lv
24. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Cilvēku izklaidības un neapdomības dēļ visvairāk negadījumu un avārijas situāciju dzīvokļus veidojās brīvdienās un atvaļinājumu laikā. Tas skaidrojams ar to, ka atstājot mājokli uz ilgāku laiku, netiek pārbaudīta santehnikas darbība, izslēgti ūdens krāni, elektro iekārtas atstātas pieslēgtas elektrības padevei utt. Vasaras atvaļinājuma laikā ir dažādas situācijas, tai skaitā apstākļi, kas apdraud arī kaimiņu īpašumu veidojās gandrīz uz pusi vairāk, kā pārējā gada laikā.

Pošanās atvaļinājumam un aizbraukšana bieži vien notiek lielā steigā. Cilvēki aizmirst aizvērt ūdenskrānus, atstāj tekošu ūdeni kanalizācijā, logus vēdināšanas režīmā vai ieslēgtas elektroierīces. Tieši atvaļinājuma laikā mājokļos notiek ūdens noplūdes un cita veida situācijas, kas rada bojājumus īpašumam vismaz pa 40% biežāk, kā ikdienā.

Bieži ir situācijas, kad apsaimniekotājs saņem zvanus no kaimiņiem, kas ziņo par ūdens noplūdēm, no augšējiem dzīvokļiem.  Šādās situācijās ir svarīgi, ka dzīvokļa īpašnieki aizbraucot ir atstājuši informāciju un piekļuvi dzīvoklim kādam radiniekam vai draugam, kas var ātri reaģēt un ielaist dzīvoklī speciālistu, kas novērstīs tālāko bojājumu izraisīšanu.  Tas palīdzēs izvairīties no situācijas, kad kaimiņi tiek atstāti bez ūdens, elektrības vai cita pakalpojuma, ja avārija skar kopējās komunikācijas.

Jo ilgāk nav iespēja novērst avārijas situāciju, jo lielāki zaudējumi rodas gan pašam dzīvokļa īpašniekam, gan kaimiņiem, gan iespējams visam kopīpašumam.

Pēc atvaļinājuma, kad saimnieki atgriežas mājās, atklājas dažādas problēmas, kas radušās nepārdomātas rīcības dēļ. Sanitārtehniķu, elektriķu un remonta meistaru izsaukumi vasaras nogalē pieaug vismaz par 50 %.

Visbīstamākas ir situācijas, kad elektroierīces ir atstātas pieslēgtas elektrības padevei, un tādi standarta gadījumi ir ar gludekļiem vai, piemēram, sviestmaižu cepšanas pannām. Arī elektrības kontaktam pieslēgts dators vai mobilais telefons var radīt augstas bīstamības situāciju un pat izraisīt ugunsgrēku.

Arī vēdināšanas režīmā atstāts logs var radīt drošības riskus. Pirmkārt, zemākajos stāvos un privātmājās tas var kļūt par ērtu iekļūšanas ceļu zaglim. Tāpat vēdināšanas režīmā atstāts logs var radīt bojājumus īpašumam, ja sākas slikti laika apstākļi  — lietus, sniegs, vētra.

Dodoties atvaļinājumā vai garākās brīvdienās:

  • aizgrieziet ūdenskrānus un pārliecinieties, ka ūdens netek ne izlietnē, ne dušā, ne tualetes podā;
  • aizveriet logus un balkonu durvis, aizslēdziet ārdurvis;
  • izslēdziet elektroierīces un atvienojiet tās no elektrības padeves;
  • rūpīgi aizveriet kāpņu telpu durvis, lai svētku laikā nepiederošas personas nevar uzturēties jūsu kāpņu telpā un bojāt kopīpašumu, piemēram, ūdens vai elektrības skaitītājus, kas atrodas kāpņu telpās;
  • neatstājiet velosipēdus, bērnu ratiņus un citus priekšmetus kāpņu telpā vai uz balkoniem pirmajā un otrajā stāvā;
  • atstājiet kontaktinformāciju mājas pārvaldniekam, lai nepieciešamības gadījumā ar jums būtu iespējams ātri sazināties.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs