• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, D vējš, 4.12 m/s

  Jau 80 sociālie darbinieki visā Latvijā apmācīti palīdzēt azartspēļu atkarīgajiem

  Santa.lv
  Santa.lv
  21. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Biedrība Esi brīvs! sociālās iniciatīvas Spēles brīvība ietvaros šogad īstenoja apmācības, kurās jau 80 sociālo dienestu darbinieki ir apguvuši pamatus darbam ar azartspēļu atkarīgajiem un dažādus palīdzības mehānismus, lai ikvienā Latvijas reģionā sniegtu nepieciešamo atbalstu azartspēļu atkarīgajiem.

  Sociālais dienests nereti ir pirmais pieturas punkts, kurā iedzīvotāji vēršas pēc atbalsta grūtā brīdī, tostarp nonākot azartspēļu atkarībā vai līdzatkarībā. Tomēr sociālie darbinieki atzīst, ka sastopoties ar azartspēļu atkarību, viņi jūtas bezspēcīgi, jo atšķirībā no citiem atkarību veidiem, šajā nav izstrādāti vienoti atbalsta mehānismi kā  palīdzēt atkarīgajam un tā tuviniekiem.

  Apmācībās savu kompetenci stiprinājuši sociālo dienestu darbinieki no visiem Latvijas reģioniem un tādējādi azartspēļu atkarīgajiem un to tuviniekiem atbalsts ir pieejams gan tādās lielākajās pilsētās kā Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Talsos, Jūrmalā, Jelgavā, Bauskā, Cēsīs, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, un Rēzeknē, kā arī dažādos novados. Par atbalsta pieejamību konkrētajā novadā, iedzīvotāji aicināti interesēties savas pašvaldības sociālajā dienestā.

  Divos intensīvu apmācību ciklos sociālo dienestu darbinieki no visas Latvijas tika sagatavoti darbam ar azartspēļu atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem labāko nozares speciālistu vadībā, starp kuriem bija Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Minesotas programmas vadītāja Venita Dāve, narkoloģe-psihiatre Inga Landsmane, mākslas terapeite-supervīzore Agija Bogdānova, geštaltterapeite Agita Sēja, kā arī izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas atkarību speciāliste Magdalēna Pranaite.

  “Sociālā darba speciālisti ir tilts, kas savieno atkarīgos ar viņiem vajadzīgo palīdzību. No speciālistu spējām un kompetences nereti atkarīgs, vai atkarīgās personas saņems viņiem tik nepieciešamo palīdzību. Apmācību dalībniekiem ir iespēja ne tikai iegūt jaunas zināšanas darbam ar atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem, bet arī dzirdēt labāko nozares speciālistu praktiskās pieredzes stāstus, kas vienmēr ir nenovērtējama pieredze,” apmācību nozīmību uzsver biedrības Esi brīvs! valdes priekšsēdētāja, psiholoģe, geštaltterapeite Dace Caica.

  Nereti lielāko izaicinājumu atbalsta sniegšanā rada korekta atkarības atpazīšana un salīdzinoši nelielā pieredze saskarsmē ar azartspēļu atkarīgajiem. Parasti to, ka persona ir azartspēļu varā, noskaidro, risinot citas likstas – alkoholismu, finansiālās grūtības: “Tāpēc ir ļoti svarīgi palīdzēt pašam atkarīgajam atpazīt savu slimību, jo deviņi no desmit atkarīgajiem sākumā neapzinās tās nopietnību un dzīvo noliegumā. Turklāt vairumā gadījumu pēc palīdzības vēršas nevis paši atkarīgie, bet viņu līdzcilvēki.

  Sociālajiem darbiniekiem ir  jābūt skaidrai izpratnei par to, kur atkarīgajam ieteikt vērsties, lai uzsāktu ārstēšanos.

  Vienotas palīdzības sistēmas un dažādu atbalsta mehānismu izveide atkarīgajiem ir tikpat svarīga kā līdz šim iedibinātā prakse, darbā ar citu atkarību māktajiem,” saka speciāliste.

  Pērn iniciatīvas Spēles brīvība ietvaros tika izveidota speciāla atbalsta tālruņa līnija spēļu atkarīgajiem un viņu tuviniekiem. Telefona līnijas darbību nodrošina krīžu un konsultāciju centrs Skalbes, kas sociāli nozīmīgos jautājumos krīzes konsultācijas sniedz jau 19 gadus. Konsultāciju tālrunis 29323202 azartspēļu atkarīgajiem un viņu tuviniekiem darbojas no pirmdienas līdz sestdienai laikā no plkst. 12.00 līdz 20.00. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+