Politiķi rosinājuši, lai fotoradari fiksētu arī 1 km/h pārkāpumu virs atļautā ātruma

Satiksmes drošība
Toms Timoško
Toms Timoško
7. novembris, 2020
4 komentāri

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Raidījumā Rullē ar Horenu viesojās satiksmes drošības eksperts un TV raidījuma Zebra vadītājs Pauls Timrots, kurš atklāja savus uzskatus gan par ātruma ierobežojumiem, gan dažādiem citiem ceļu satiksmes aspektiem.

“Satiksmes drošības padomes sēdē politiķi izteica domu, ka ļoti svarīgi ir katri 10 km/h stundā. Esot šausmīgi bīstami, ja 50 km/h vietā pārvietojies ar 60 km/h. Tas varot izraisīt avārijas, tāpēc esot jābrauc vēl lēnāk. Politiķi izdomājuši, ka fotoradarus, kuri šobrīd fiksē pārkāpumu, piemēram, no +10 km/h virs atļautā ātruma, vajadzētu iestatīt tā, lai fiksētu jebkuru braucēju, kas brauc virs 50 km/h," stāsta Timrots.

Viņš uzskata, ka tā ir ākstīšanās un cilvēku piečakarēšana.

“Ja mēs vietās, kur ir uzlikti fotoradari, esam par 80 līdz 90% samazinājuši avāriju skaitu, tātad cilvēki ir izdarījuši to, ko vajadzēja. Mēs ievērojam likumu. Brīdī, kad mēs šo likumu esam ievērojuši, iestatīt fotoradaru, kas uzreiz no 51 km/h liek sodu – tā vienkārši ir cūcība un budžeta papildināšana. Tā nedrīkst darīt. Tas grauj jebkādu ticību,” norāda Timrots.

Satiksmes eksperts uzskata, ka šādi ieteikumi tiek radīti, lai papildinātu valsts budžetu.

“Visi drošības pēc sabremzēsies līdz 40 km/h, pabrauks garām fotoradaram, tad strauji paātrināsies, satiksme būs saraustīta un visi būs dusmīgi uz valsti. Tad sapratīs, ka uz valsti nevar paļauties, jo viņa tevi čakarē, nes cauri, kāš no tevis naudu. Priekš kam? Par to ir jācīnās. Nedrīkst to tā atstāt,” raidījumā stāsta Timrots.

Zemāk pilns raidījuma ieraksts (fragments par fotoradariem skatāms 49:35 – 50:53 minūtē)

4 komentāri

Gundars Salnājs
Visam tam jau ir pamats,jo daudzas Eiropas valstis soda par maziem atruma parkapumiem.Tikai ja jau ko darit,tad lidz galam-par atruma parsniegsanu 2km sods ir 3 eiro.Eiropa nesoda par -lidz 10km vienada summa.Musejie pajolini,lai papildinatu valsts kasi,uzliks vienu summu vai par parkapumu 1km,vai par 9km un tas jau nav normali.
Helmuts Paškovs
Atkal valdībai ir veids kā no iedzīvotājiem izpiest naudu..kaitina tas ārā jau, tgd par katru sīkumu sāks kasīties lai nauda ieripotu valsts kasē. Tā jau tiem khm... esot pa maz, paši naudu rauj nāsīs a mums kaut kādus grašus atmet lai varetu kaut kā izdzīvot. Tas nav normāli

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+