Vai drīkst saliet kopā dažādas krāsas dzesēšanas šķidrumus?

Dzesēšanas šķidruma līmenis zem normas – nepieciešams papildināt tvertni! Ko darīt gadījumā, ja nav zināma esošā šķidruma izcelsme? Vai drīkst vadīties tikai pēc tā krāsas?
Praktiskie padomi
Auto Bild
1. jūnijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild

Jautājums

Man ir neskaidrība par dzesēšanas šķidrumu. Man ir Renault Laguna, un sistēmā ir dzeltens šķidrums. Pavasarī vajadzēja nedaudz pieliet līmeni, bet veikalos nevarēju atrast dzelteno. Prasīju pārdevējam, un viņš teica, lai lejot sarkano klāt. Vai tā drīkst darīt?

Atbilde

Neatkarīgi no tā, vai dzesēšanas šķidrums ir zaļš, sarkans vai dzeltens, svarīgs ir tā sastāvs, kas izlasāms uz iepakojuma etiķetes. Būtiski ir atšķirt IAT (neorganisko piedevu tehnoloģija) un OAT (organisko piedevu tehnoloģija). IAT dzesēšanas šķidrums izstrādājas aptuveni 2–3 gadu laikā. OAT ir Long-Life dzesēšanas šķidrums, kura darbības mūžs ir pieci gadi.

Abus šos veidus nedrīkst miksēt kopā

Ja nezināt, kāds šķidrums liets iepriekš, visdrošāk būs veikt pilnīgu šķidruma nomaiņu visā sistēmā, kas jebkurā gadījumā nenāks par sliktu. Ja trūkst tikai nedaudz, tad mēs iesakām tomēr izvēlēties oriģinālo dzeltenas krāsas OAT šķidrumu, kas ir paredzēts jau rūpnīcā.

Vairāk informācijas par dzesēšanas šķidrumiem uzzini mūsu lielajā eksperimentā!

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs