Kas notiek, ja braucot tiek nospiesta Start/Stop poga?

Ģimenes auto
Auto Bild
Auto Bild
4. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Foto; Hyundai Media
Kādreiz auto iedarbinājām ar aizdedzes atslēgu, tagad daudziem auto ir vien starta poga. Bērnu rotaļas, paša neuzmanība vai cilvēciska interese – kas notiek, ja braucot tiek nospiesta Start/Stop poga?

Jautājums

Labdien! Ikdienā vedu sievu un divus mazus bērnus. Bērni dažkārt skraida salonā, spaida pogas. Jaunajos auto atslēgu praktiski vairs nav, un dzinēja iedarbināšanai ir atstāta poga. Atslēga strādā tikai kā čips. Kas notiek, ja bērni šo pogu netīšām nospiež, kamēr auto brauc? Vēl ir iespējams, ka bērns moderno atslēgu (čipu) aizmet prom, kas vasarā pie vaļējiem logiem ir reāla situācija, jo pašiem ir gadījies, ka pudelīte vai mantiņa tiek izmesta ārā. Ko jūs par to domājat?

Atbilde

Šādā situācijā, ka tiek nospiesta dzinēja ieslēgšanas/izslēgšanas poga, visiem auto uzvedība šādā gadījumā nebūs identiska. Vecāki modeļi, kuriem pogas vadība ir tieši savienota ar starteri, tiešām tiks noslāpēti, automātiski atslēdzot arī stūres un bremžu pastiprinātāju. Jaunākām sistēmām būs nepieciešama vairākkārtēja pogas nospiešana, vai vairāku sekunžu nospiestas pogas turēšana.

Braucot līdz 10 km/h, dzinējs var tikt izslēgts. Lielākā ātrumā pogas nospiešana draudus neradīs. Ražotāji no šīs funkcijas neatsakās, jo automašīnām ar AT ir jābūt kādam veidam, kā apturēt auto avārijas situācijā, piemēram, ja ir iestrēdzis akseleratora pedālis vai trosīte. Kas attiecas uz atslēgas izmešanu, visbiežāk auto turpinās braukt, līdz auto tiks izslēgts. Kad atslēga būs attālinājusies, parādīsies ziņojums par nepieciešamību atkārtoti pieslēgt atslēgu. Tomēr novēlam būt piesardzīgiem un uzmanīt, lai bērni nepiekļūtu starta pogai vai atslēgai.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+