Cik ilgi pamests auto drīkst stāvēt daudzstāvu mājas pagalmā?

Lietoti auto
Auto Bild
Auto Bild
17. marts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Ilgi nekustināts spēkrats – šis ir traucēklis, kas būtiski apgrūtina automašīnu kustību daudzstāvu namu pagalmos. Kā rīkoties?

Jautājums

Sveicināti! Dzīvoju Rīgā, un daudzstāvu mājas pagalmā stāv jau ilgu laiku nekustināti divi auto. Cik zinu, tad abi pieder vienam un tam pašam cilvēkam. Vietas iekšpagalmā ir maz, un šie auto aizņem vietu un vienkārši krāj putekļus. Vai tā vispār drīkst – atstāt mašīnu kā uz savas privātās zemes un nelikties ne zinis? Būtu priecīgs, ja tos abus aizvāktu, jo neizskatās, ka kādreiz šos vecos auto kāds remontēs. Šeit ir vēl trešais auto, kas nav kustināts jau pusgadu, bet tam vēl ir derīga tehniskā apskate.

Atbilde

Šādā situācijā jāsazinās ar pašvaldības policiju. Būs nepieciešams norādīt automašīnas atrašanās vietu, kā arī informāciju par modeli, krāsu un numura zīmi. Auto evakuēt var neatkarīgi no tā, vai tam ir izieta tehniskā apskate vai nav. Saņemot no iedzīvotājiem informāciju par pamestu auto, policija ieradīsies norādītajā adresē un uz konkrētā auto vējstikla atstās brīdinājumu par nepieciešamību pārvietot mašīnu.

Automašīnām, kurām ir derīga tehniskās apskates uzlīme, šis termiņš ir 45 dienas, savukārt bez tās – 15 dienas.

Pēc attiecīgā termiņa beigām policisti pārbauda, vai transportlīdzeklis ir pārvietots. Ja auto stāv turpat, tas tiek transportēts ar evakuatoru uz Rīgas satiksmes autostāvvietu. Tiem, kuri šādā veidā atstāj savas automašīnas, vēlamies atgādināt, ka auto īpašniekam jāsedz visi izdevumi – gan evakuatora izmaksas par katru kilometru (2,79 eiro), gan diennakts stāvvieta (1,74 eiro). Ja mašīna netiek paņemta pēc pirmās dienas, tad stāvvietai tiek piemērota stundas likme – 0,43 eiro. Pēc 30 dienām auto var tikt utilizēts, tomēr visbiežāk šis termiņš ir 90 dienas.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+