GPS mērījumi atklāj, ka katrs trešais Valsts policijas auto būtiski novirzījies no maršruta

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
17. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ieva Leiniša / LETA
Valsts policijā (VP) iepriekšējos gados 33% transportlīdzekļu ceļazīmēs uzrādītie maršruti būtiski atšķīrušies no globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) datiem, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

VK laikā no 2013. līdz 2016. gadam Iekšlietu ministrijas finanšu pārskata revīzijās regulāri norādīja, ka VP nav nodrošināta pietiekama kontrole pār transportlīdzekļu ekspluatāciju, tajā skaitā par ceļazīmju un maršruta lapu aizpildīšanu, degvielas uzskaites un norakstīšanas atbilstību, un pilnībā nav izvērtētas VP rīcībā esošās GPS izmantošanas iespējas, kā rezultātā pastāv nepamatota budžeta līdzekļu izlietojuma risks un dienesta transportlīdzekļi var tikt izmantoti ne tikai dienesta pienākumu izpildei, aģentūru LETA informēja VK.

VK revīzijā iekļautajos gadījumos, salīdzinot ceļazīmju un GPS datus, konstatēja piemērus, kas varētu norādīt uz šādu iespējamību.

Piemēram, 18% transportlīdzekļu tiek ekspluatēti ar GPS iekārtu, kas nedarbojas – GPS iekārta nav darbojusies no astoņām dienām līdz pat 15 mēnešiem, lai gan VP iekšējie noteikumi aizliedz ar GPS iekārtām aprīkotos transportlīdzekļus izmantot, ja GPS iekārta nedarbojas.

Savukārt 33% transportlīdzekļu ceļazīmēs uzrādītie maršruti būtiski atšķīrās no GPS datiem, piemēram, veikts brauciens pa Rīgu vai uz Mārupi, bet ceļazīmē norādīts, ka braukts uz Daugavpili. Kopumā ceļazīmēs norādīts pat 714 kilometru nobraukums, ko nav reģistrējusi GPS iekārta vai otrādi – GPS reģistrētie braucieni ceļazīmēs nav norādīti.

VK atgādina, ka arī Iekšējās drošības birojs bija ierosinājis vairākus kriminālprocesus par VP darbinieku iespējamu degvielas piesavināšanos.

Pēc VK vairākkārtējas norādīšanas uz trūkumiem VP transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu ievērošanā un reaģējot uz Iekšējā drošības biroja ierosinātiem kriminālprocesiem, 2017.gadā VP veica pasākumus, lai būtiski uzlabotu iekšējo kontroli pār transportlīdzekļu ekspluatēšanas prasību ievērošanu.

No 2017.gada 1.novembra noteikts, ka katrā dienesta transportlīdzekļa degvielas uzpildes reizē ir jāveic pilna degvielas tvertnes uzpilde un jānorāda odometra rādījums, līdz ar to katrā uzpildes reizē tiek veikta degvielas inventarizācija, kas nodrošina informāciju par reālo transportlīdzekļa degvielas patēriņu uz 100 kilometriem.

Ar VP pavēli noteikts, ka arī mēneša pēdējā dienā transportlīdzekļa degvielas tvertnei jābūt pilnai, lai noteiktu faktisko degvielas patēriņu attiecīgajā mēnesī, kā arī 2017.gadā tika iegādāti GPS moduļi 150 transportlīdzekļiem, kas iepriekšējos gados ar tiem nebija aprīkoti. Lai visu VP autoparku aprīkotu ar GPS moduļiem nepieciešama vēl 253 GPS moduļu iegāde.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+