Atliek krimināllietu pret bijušo NMPD vadītāju par ātrās palīdzības automašīnu nodrošināšanu

Kriminālatbildība
Ziņu aģentūra LETA
29. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: NMPD
Tiesneses slimības dēļ uz nenoteiktu laiku atlikta krimināllieta, kurā bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš apsūdzēts par amatnoziegumiem saistībā ar dienesta automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā, aģentūru LETA informēja tiesā.

Bijušajam NMPD vadītājam uzrādīta apsūdzība pēc trīs Krimināllikuma pantiem.

Viņš apsūdzēts par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Būdams dienesta vadītājs, Ploriņš pieļāvis, ka vairākkārt tiek grozīts ar AS Rīgas Sanitārā transporta autobāze (RSTA) noslēgtais līgums, kā rezultātā laikā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 30.jūnijam par saņemtajiem pakalpojumiem nelietderīgi tika pārmaksāts ne mazāk kā 784 988 eiro, uzskata prokuratūra.

Tāpat bijušais dienesta vadītājs arī apsūdzēts par amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas. Ploriņš ar RSTA noslēdza jaunu līgumu par pakalpojumiem, kuri bija paredzēti jau iepriekš noslēgtā spēkā esošā līgumā, tādēļ par šiem pakalpojumiem samaksāts dubultā, kā rezultātā valstij radīts mantisks zaudējums 483 074 eiro, liecina apsūdzība.

Ploriņš pie kriminālatbildības saukts arī par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij lielā apmērā.

Proti, laikā 2009. līdz 2015.gadam apsūdzētais neesot deklarējis savus patiesos ienākumus, tā izvairoties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksas valsts budžetā, un radīja budžetam mantisku zaudējumu 26 289 eiro.

Izmeklēšanu sākotnēji veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Kriminālprocess tika sākts arī pret uzņēmēju, RSTA vadītāju un īpašnieku Adigjozalu Mamedovu. Ģenerālprokuratūrā skaidroja, ka KNAB nav lūdzis uzrādīt apsūdzību uzņēmējam saistībā ar bijušā NMPD vadītāja iespējamiem noziegumiem.

Sākotnēji KNAB turēja aizdomās arī NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāju Semjonu Štrihu, taču pret viņu kriminālprocesu izbeidza, jo amatpersona 2015.gada nogalē nomira.

Jautājums par to, kā valstij nodrošināt operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus Rīgas reģionā, bija asu diskusiju objekts.

Ilgus gadus valsts šos pakalpojumus pirka ārpakalpojumā no RSTA, taču Valsts kontrole un atsevišķi politiķi norādīja, ka valsts šādi ievērojami pārmaksā.

2014.gada nogalē Veselības ministrija pieņēma lēmumu atteikties no ārpakalpojuma Rīgas reģionā. 2015.gada 29.aprīlī beidzās NMPD noslēgtais līgums ar RSTA.

Izvērtējot Valsts kontroles veiktās revīzijas materiālus, KNAB veica resorisko pārbaudi un tās rezultātā iegūtās ziņas bija pamats kriminālprocesa sākšanai.

KNAB kriminālprocess sākts 2015.gada augustā, bet 8.septembrī biroja darbinieki veica kratīšanu NMPD Duntes ielā. KNAB bija ieradies dienestā un pieprasījis dokumentus par noslēgto līgumu ar Mamedova vadīto RSTA par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.

Pēc KNAB ierašanās Duntes ielā, birojs toreizējam NMPD priekšniekam Ploriņam un NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājam Štriham aizliedza pildīt pienākumus.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+