• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, D/DR vējš, 5.14 m/s

  VIDEO: Haoss uz Latvijas ceļiem – daudz avāriju un slēgtas šosejas

  Satiksmes drošība
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  7. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kadrs sadursme.lv no video
  Sniegs un ceļu satiksmes negadījumi – šī ir klasika, kas atkārtojas katru ziemu.

  Šodien, 7. decembrī, uz plkst. 12.00 stiprās snigšanas dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Augšlīgatnei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Vangažiem līdz Braslai, Ventspils šosejas (A10) posmā no Ķemeriem līdz Strazdei, reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P98) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz Tukumam, kā arī Liepājas šosejas (A9) posmā no pagrieziena uz Tukumu līdz Bikstiem.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Sadursme (@sadursme)


   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Sadursme (@sadursme)

   


   

   

  Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, valsts ceļu tīklā patlaban strādā 70 ziemas tehnikas vienības. Atgādinām, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicinām plānot papildu laiku ceļam, izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un ieturēt lielāku distanci. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

   

  Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem, izņemot Ventspils šosejas (A10) posmu no Usmas līdz Ventspilij, kā arī uz reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmu no Ventspils novada robežas līdz Ventspilij.

  Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šodien, turpinoties snigšanai, laika posmā no 12.00 līdz 15.00 Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms ļoti stipra sniegšana, tās laikā sniega segas biezums pieaugs par 10–12 cm. Snigšanas laikā būs pasliktināta redzamība uz ceļa 500–1000 m, ceļi būs slideni.

  Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

  Atgādinām, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+