• Brīvdienās cietuši 16 elektroskrejriteņu vadītāji; vēl vairāki pieķerti reibumā

  Dzērājšoferi
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  4. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Valsts policija ikdienā aizvien biežāk fiksē ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji. Aizvadītās nedēļas izskaņā Valsts policija valstī kopumā reģistrēja 16 ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir cietuši elektroskrejriteņu vadītāji. Tāpat ir pieķerti vairāk nekā 20 elektroskrejriteņu vadītāji, kuri braukuši alkohola reibumā. Valsts policija atgādina, ka, braucot ar elektroskrejriteni, ir jāievēro drošības noteikumi, kā arī aizliegts braukt alkohola reibumā!

  Aizvadītajā nedēļas izskaņā no piektdienas, 1. jūlija, līdz svētdienai, 3. jūlijam, Valsts policijas darbinieki bija izbraukuši uz 12 ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši elektroskrejriteņu vadītāji, bet kopumā šajā laikā reģistrēti 16 šādi negadījumi.

  Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka lielākā daļa no šiem negadījumiem notikuši pašu vadītāju pārgalvības vai bezatbildības dēļ. Galvenokārt elektroskrejriteņu vadītāji šajos negadījumos cietuši, pašam krītot no braucamrīka, retāk notikušas sadursmes ar citu transportlīdzekli.

  Vienlaikus konstatēta negatīva tendence, ka daļa no cietušajiem elektroskrejriteņu vadītājiem ir bijuši lielā alkohola reibumā. Piemēram, piektdien, 1. jūlijā, Rīgā viens no elektroskrejriteņu vadītājiem, kurš cieta, pašam krītot no braucamrīka, bijis vairāk nekā trīs promiļu reibumā, un ar gūtajām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

  Tāpat Valsts policija valstī kopumā aizvadītajās brīvdienās pieķērusi vairāk nekā 20 elektroskrejriteņu vadītājus, kuri savu transportlīdzekli vadījuši alkohola reibumā. Lielākā daļa no šiem gadījumiem fiksēti Rīgas reģionā.

  Diemžēl šī statistika liecina, ka personas aizvien bezatbildīgāk izturas pret savu drošību un veselību – liela daļa no pieķertajiem elektroskrejriteņu vadītājiem ir bijuši stiprā alkohola reibumā – virs 1,5 promilēm.

  Sekas šādai bezatbildībai var būt ne tikai smagas traumas, bet tās var būt arī liktenīgas. Jāpiemin kāds gadījums, kur elektroskrejriteņa vadītājs šī gada 13. maijā krita no elektroskrejritaņa būdams alkohola reibumā. Šī brīža policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī persona no ceļu satiksmes negadījumā gūtajām traumām 27. jūnijā mira. Par notikušo izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. 

  Tāpat Valsts policija atgādina, ka uz elektroskrejriteņa drīkst atrasties viena persona – ar to nedrīkst pārvadāt pasažierus! Tas attiecas arī uz vecākiem ar bērniem – pārvadājot savu atvasi uz elektroskrejriteņa, viņa drošība un veselība tiek pakļauta riskam.

  Būtiski atcerēties, ka aizliegts pārvadāt arī kravu. Kravas pārvadāšana uz šāda braucamrīka samazina stabilitāti, kā rezultātā rada lielāku iespēju elektroskrejriteņa vadītājam krist no transportlīdzekļa.

  Lai izvairītos no negaidītām un nepatīkamām situācijām, piedaloties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni, būtiski ir rūpēties par savu drošību, ievērot visus Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī atcerēties par savstarpēju ceļu satiksmes dalībnieku cieņu!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē