• Telefonkrāpnieki izmanto policijas iecirkņa numuru, cenšoties izkrāpt naudu

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  23. janvāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Valsts policija turpina saņemt informāciju no iedzīvotājiem, kuriem zvanījuši krievu valodā runājoši krāpnieki, uzdodoties par policistiem. Parasti šie viltus policisti apgalvo, ka zvana saņēmēja bankas kontā ir konstatētas nelikumīgas darbības. Bieži vien pēc brīža iedzīvotājam piezvana jau kāds cits noziedzīgās grupas dalībnieks, kas apgalvo, ka zvana no bankas. Šie noziedznieki, nolūkā izkrāpt naudu, var izmantot dažādas metodes un stāstus, lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, izvilinātu personas datus un piekļuves datus banku kontiem.

  Zīmīgi, ka krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju atdarina dažādu Valsts policijas struktūrvienību tālruņa numurus. Proti, zvana saņēmēja telefona ekrānā redzams, ka ienākošais zvans ir no policijas, taču patiesībā parasti šie krāpnieki atrodas ārvalstīs. Turklāt viņi var atdarināt arī kāda uzņēmuma vai iestādes nosaukumu. Telefonkrāpnieki uzdodas arī par finanšu uzraugiem, «Google» darbiniekiem un citu iestāžu un uzņēmumu speciālistiem.

  Iedzīvotājiem jāatceras, ka ne policijas, ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu pieejas datus bankas kontiem – kredītkaršu numurus , PIN kodus , Smart-ID piekļuves kodus , CVC kodus un tamlīdzīgi. Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt!

  Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst savā datorā instalēt tādas programmatūras kā «AnyDesk» un «TeamViewer», ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties jūsu bankas kontam un veikt noziedzīgas darbības ar jūsu finanšu līdzekļiem! Savukārt noziedznieku atsūtītās saites un e-pastu pielikumi var saturēt datorvīrusus, tāpēc nevajag tos vērt vaļā.

  Aicinām par šīm krāpšanām brīdināt arī savus tuviniekus, īpaši gados vecākus cilvēkus.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē