• Par neatbilstošu nolietoto auto apsaimniekošanu varēs piemērot 1400 eiro sodu

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  4. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā, kas par neatbilstošu nolietoto transportlīdzekļu apsaimniekošanu paredzēs piemērot naudas sodu līdz 280 soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

  Pašlaik atbildība par nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanu tiek regulēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Tas paredz administratīvo atbildību par nolietota transportlīdzekļa apstrādi bez attiecīgas atļaujas saņemšanas, par apstrādes uzņēmuma atteikšanos pieņemt nolietotu transportlīdzekli, kuram netrūkst nozīmīgāko sastāvdaļu – motora, stūres mehānisma, šasijas, transmisijas, kurā nav papildu atkritumu un kurš nav reģistrēts komercķīlu reģistrā, kā arī par minēto pārkāpumu, ja tas atkārtoti pieļauts gada laikā.

  Likumprojekts paredz papildināt Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu ar nodaļu, kurā tiks skaidrāk noteikta administratīvā atbildība nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas jomā, kā arī noteikti sodu apmēri par nosacījumu neievērošanu.

  Grozījumi paredz, ka turpmāk administratīvo atbildību piešķirs par nolietota transportlīdzekļa apstrādi, neievērojot noteiktās vides aizsardzības prasības. Šo prasību neievērošanas rezultātā nolietoto transportlīdzekļu apstrādāšanas procesā var rasties vides piesārņojums, kā arī var tikt nelietderīgi izmantoti resursi.

  Tādēļ naudas soda apmērs par šo pārkāpumu tiks noteikts no 20 līdz 280 soda vienībām.

  Tāpat sods tiks piešķirts par transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtības neievērošanu. Šī sankcija būs piemērojama nolietotu transportlīdzekļu apstrādes uzņēmumiem un sods par noteikumu neievērošanu var tikt piešķirts no 20 līdz 56 naudas soda vienībām.

  Plānots, ka VARAM rosinātie grozījumi nosaka arī soda apmērus apstrādes uzņēmumiem par atteikšanos bez maksas pieņemt nolietotu transportlīdzekli, kuram netrūkst nozīmīgāko sastāvdaļu – motora, stūres mehānisma, šasijas, transmisijas, kurā nav papildu atkritumu un kurš nav reģistrēts komercķīlu reģistrā. Sods par to pienāksies no 42 līdz 56 naudas soda vienībām.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē