• Auto, kas imitē sauli – Norvēģijā «Kia EV9» darbina neparastu instalāciju

  Auto
  Santa.lv
  Santa.lv
  1. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Unikāla instalācija, kas tapusi «Kia» sadarbībā ar dizaina studiju VOID un radošo aģentūru Innocean, ienesusi spilgtu gaismu vienā no tumšākajiem Norvēģijas reģioniem, kur ziemā saule gandrīz neparādās. Īpašo gaismas objektu – 5 metrus platu LED disku – darbina «Kia EV9».

  Šī pagaidu saule demonstrē EV9 automobiļa V2L («Vehicle-to-Load») tehnoloģijas iespaidīgās iespējas un uzsver saules gaismas nozīmi, jo tās trūkums var negatīvi ietekmēt cilvēka vitalitāti, garīgo veselību, imūnsistēmu un miegu.

  ««EV9» ir unikāls ne vien kustībā, bet arī stāvot, tā kā piedāvā novatoriskas funkcijas, piemēram, divvirzienu uzlādi,» stāsta Kia Europe mārketinga vadītājs Deivids Hilberts. «Šī tehnoloģija paplašina elektriskā transporta lomu mūsu dzīvē neatkarīgi no tā, vai runa būtu par atpūtu dabā, elektrību mobilajam birojam vai pat pieslēgšanos plašākam elektrotīklam, izmantojot «Vehicle-to-Grid» tehnoloģiju.»

  Gaismas objekts tika uzstādīts Ramptonā, kempingā pie fjorda 35 kilometrus uz dienvidrietumiem no Oslo. Gleznainā pludmale ar nelielu salu iepretī bija ideāla vieta, kur radīt mākslīgu saullēktu. Kad pagaidu saule dega pilnībā, tā bija redzama vairāku kilometru attālumā. «EV9» spēja aizbraukt no Oslo uz Ramptonu, apgādāt instalāciju ar enerģiju 24 stundas un pēc tam atgriezties Oslo, neraizējoties par nobraukuma rezervi.

  «Apvienojot modernākās tehnoloģijas ar māksliniecisku izpausmi, mēs esam radījuši instalāciju, kas ne tikai atspoguļo Kia zīmola būtību, bet arī rezonē ar reālās dzīves izaicinājumiem. Šajā projektā mēs kopā ar Kia turpinām paplašināt radošuma un inovāciju robežas, kā arī, cerams, iedvesmot citus cilvēkus,» saka Innocean vadītājs Gabriels Matars.

  «EV9» kā mobila spēkstacija

  «Kia Smart Charge», izmantojot divvirzienu uzlādi, ieved elektroauto enerģijas izmantošanu ilgtspējīgā laikmetā. Tā nodrošina elektrības plūsmu abos virzienos – gan uz transportlīdzekli, gan no tā. V2L pirmo reizi tika ieviesta «Kia EV6», bet «EV9» ir standarta aprīkojumā. Tā ļauj ar automobilim pievienotu kabeli darbināt 110V/220V ierīces no EV9 akumulatora, kurā var uzglabāt 99,8 kilovatstundas enerģijas.

  Šī pati tehnoloģija nodrošina V2H («Vehicle-to-Home»), V2G («Vehicle-to-Grid») un V2V («Vehicle-to-Vehicle»). Eiropā, Nīderlandē, «Kia» kopā ar piegādātāju Jedlix pašlaik uzsāk V2G izmēģinājuma projektu.

  Vairākus apbalvojumus ieguvušais «EV9» apvieno SUV pamatīgumu, modernu elektroauto dizainu un progresīvas tehnoloģijas, kas to izvirza SUV kategorijas priekšgalā. Radīts uz «Kia» globālās modulārās elektroauto platformas (E-GMP), «EV9» piedāvā dinamisku veiktspēju un vairāk nekā 563 km elektrisko nobraukumu. Savukārt īpaši ātrā 800 voltu sistēma līdz pat 249 km nobraukuma rezervi ļauj atgūt vien 15 minūtēs.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē