Rimants Ziedonis atklāti par dēla saslimšanu ar Covid-19: Šī slimība ir neprognozējamāka, nekā mēs domājam

Covid-19
Gita Vīksne
7. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No privātā arhīva
«Likās – tas ir kaut kur Ķīnā, Āfrikā vai, velns zina, kur. Tad sāka saslimt jau man pazīstami cilvēki ne tik tālā apkārtnē. Nu, vēl nekas! Un saslima mans dēls,» PDz teic rakstnieks.

«Tas man bija liels pārsteigums, jo viņš ir čalis spēka gados, Sporta akadēmijā ir iemācīts rūpēties par savu fizisko stāvokli, veselību. Viņš nav karjeras sportists – vairāk saistīts ar sporta medicīnu, bet tāpat viņam Sporta akadēmijā bija jāatbilst visiem fiziskajiem kritērijiem,» PDz stāsta leģendārā dzejnieka Imanta Ziedoņa dēls rakstnieks Rimants Ziedonis.

«Viņš tika no tā ārā samērā ātri, bet tik un tā – viss sākās ar ātro medicīnisko palīdzību, kad nevarēja vairs īsti paelpot. Viņam bija jāpavada vairākas dienas slimnīcā, tad vēl kādas – viesnīcā. Tagad viņš ir vesels, ir atgriezusies arī oža un garša. Tā ir zīme, ka šī slimība ir neprognozējamāka, nekā mēs domājam.

Stereotips, ka ar to var saslimt tikai cilvēki, kam ir citas kaites un kas ir vecāka gadagājuma, nav akmenī kalts. Saslimt var arī jauni un spēcīgi,» brīdina Rimants. «Es no medicīnas lietām maz saprotu, tāpēc esmu nosvēries uzticēties zinātniekiem, ārstiem un nelasīt internetā atrodamos bezgalīgos šausmu stāstus. Aicinu darīt to arī citus.

Iespējams, ka speciālisti var kļūdīties, bet cilvēki, kuriem šādos jautājumos nav zināšanu vispār, var kļūdīties liktenīgi,» atgādina Rimants.

Viņš vērtē arī Latvijā notiekošos protestus pret ierobežojumiem: «Manuprāt, cilvēki ne tik daudz protestē pret ierobežojumiem, bet vispār ir pret. Viņi iet ar devīzi – Dzīve ir palikusi pārāk riebīga. Viss ir sakrājies un fokusējies šajā krīzes situācijā. Arī man ir iebildumi pret varas personu politiku. Piemēram, nav radīta labvēlīga vide mazā un vidējā biznesa attīstībai, kad viena ģimene gribētu sākt nelielu biznesu.

Līdz ar to mums nav tā dēvētā vidusslāņa. Eiropas Savienība jau ir norādījusi, ka mums ir viena no smagākajām nodokļu nastām. Saeimā mazākumā ir tie, kas nopietni domātu par demogrāfijas jautājumiem. Nerunāšu par jomām, kas man ir svešākas, bet paredzamā nodokļu politika pret kultūras cilvēkiem var ievērojami noplicināt mūsu kultūras dzīvi.

Bet man īsti nav, ko pārmest valdībai pandēmijas sakarā, jo kādus gan brīnumus mēs gribam sagaidīt no valdības?

Protams, ir apšaubāmi lēmumi, piemēram, aizvērt pirms Ziemassvētkiem veikalus. Veikali bija pārbāzti visas darbdienas, tas, iespējams, pandēmijas izplatību būs veicinājis vēl vairāk. Bet valdība nebūs gudrāka pandēmijas jautājumos par zinātniekiem,» uzsver Rimants.

Viņš novēl: «Aicinu cilvēkus nedauzīties šajā laikā pa mītiņiem, kuri pie laba rezultāta neved. Tā šajā situācijā būtu vairs ne tikai bezatbildība, bet noziedzība. Nu, kontrolējam sevi paši! Stipru dūšu ikvienam jaunajā gadā!»

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+