• Leģendārā aktiera Ēvalda Valtera sievas dzīvība izdzisusi pansionātā

  Privātā Dzīve
  Gita Vīksne
  25. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Velta Gribača-Valtere un Ēvalds Valters.
  Foto: No privātā arhīva
  Velta Gribača-Valtere un Ēvalds Valters.
  Sēru namā pagājušajā sestdienā ģimene un draugi atvadījās no aktiera Evalda Valtera sievas Veras Gribačas-Valteres. Viņa mūžībā devās 95 gadu vecumā – pansionātā kur viņai tika nodrošināta vislabākā aprūpe.

  «Līdz pat pērnā gada jūnijam mamma bija enerģijas pilna, taču tad viņas veselības stāvoklis strauji pasliktinājās. No pagājušā gada septembra mamma tika aprūpēta pansionātā Aucē – pilsētā, kurā piedzima un pavadīja bērnību,» PDz pastāstīja Veras Gribačas-Valteres Valteru dēls operators Raits Valters. Viņš regulāri apciemoja mammu un iemūžināja viņas stāstīto videoierakstos. «Vēlos izveidot emocionālu atmiņu videostāstījumu par mammu,» atklāj Raits. Viņš atradis arī īpašu vietu, kur iecerējis iekārtot saviem slavenajiem vecākiem veltītu istabu. «Tā ir Īvandes muiža, kurp jau esmu aizvedis daļu tēva lietu. Plānoju turp nogādāt arī mammas mantas – grāmatas, gleznas, dāvanas, piemiņas lietas un dažādus apbalvojumus,» tā Raits.

  Latvijas Teātra darbinieku savienības mājaslapā viņš atklāj, ka mamma jaunībā ieguvusi iesauku Pūcīte: «Vai tāpēc, ka patika pucēties, vai arī pa retam uzmest lūpu, jo saņēmusi daudz žagaru no tēva par nerātnībām bērnībā.» Dēls neslēpj, ka mamma lūpu uzmetusi arī brīdī, kad 1984. gadā netika paņemta līdzi Dailes teātra trupai uz viesizrādēm Bulgārijā: «Mamma toreiz uzrakstīja atlūgumu un no Dailes lepni aizgāja.»

  Valteru dēls neslēpj, ka mamma ar viņu lepojusies, bet lāga nesapratusi viņa mērķus un gaitas. «Nepieņēma to, kāpēc neejot mākslas ceļu. Nesaprata, ka, aizejot no kinostudijas, hronikas, paveras citi ceļi. (..). Šīs grūtās mātes un dēla saskarsmes nianses atstāja smagu plaisu attiecībās.

  Šī vienam otru nesaprašana ir skumjākais motīvs šajā stāstā,» atklāj Raits.

  «Kā Oļģerts Šalkonis precīzi raksturoja – Veriņa mutuļot mutuļoja. Bet gadi steidza, un jaukās Veriņas dzirkstele mazinājās. Kļuva vientuļāka, daudzie draugi bija piepulcējušies lielajai jundai. Vien kapos, kurus nemitīgi kopa un labi pārzināja, Veriņa jutās kā mājās,» atminas dēls.

  Vairāk lasiet žurnālā «Privātā Dzīve»!

  • Vents Balodis: Savā lauku mājā miris bijušais ministrs. Pirms 60. jubilejas jutās ļoti vientuļš
  • Aizkustinoši atvadas no leģendārā Valtera sievas
  • Regīna Razuma: Aktrises pēdējā diena
  • Par pēkšņo nāvi stāsta dēls un bijušais vīrs
  • Nevarauska: «Nevajag izkust bērnā». Atklāti par ģimeni un karjeru
  • Kalmane: Seksīgā ietekmele laužas šovbiznesā
  • Rupji, bet trāpīgi! Pauls tagad sācis rakstīt dzeju
  • Liepiņu neielūdz uz paša veidotā radio jubileju
  • Lūsēna visas rotas atdāvina Dievmātei
  Privātā Dzīve nr21/2023

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē