Latvijas mākslinieki tiek pie stipendijas — kas taps par 700 eiro?

Valsts atbalsts
Gita Vīksne
3. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: F64
Kā ārkārtējā situācijā tērēs AKKA/LAA piešķirto stipendiju, PDz stāsta mūziķi Arnis Mednis un Ralfs Eilands.

Arnis Mednis: «Man ir prieks, ka esmu noderīgs šajā trakajā laikā.»

«Šāds atbalsts radošiem cilvēkiem ir īstā laikā un vietā,» PDz atzīst Arnis Mednis, un saka: «Šie 700 eiro, protams, ļoti atvieglo grūto laiku. Ieguldīšu tos jauna muzikāla šova radīšanā, kas būs pieejams arī albuma formātā. Esmu plānojis tajā apvienot viduslaiku instrumentus ar mūsdienu elektroniku.» Pandēmijas dēļ arī Arnim ir bijis jāatceļ uzstāšanās.

«5. aprīlī Rīgas Doma katedrālē bija ieplānots manis komponētā darba Roka mesa pirmatskaņojums. Trīs reizes varat minēt, kas ar to notika? To visu varēja noskalot podā! Pasākums tika atcelts. Tagad gaidu, kad tiks mīkstināti ierobežojumi un varēšu šo darbu tomēr prezentēt,» atzīst Arnis.

Ralfs Eilands: «Nauda neaug kokos, tādēļ forši, ka esmu viens no tiem, kas to saņēma.»

«Iegūto stipendiju izmantošu jauna albuma ierakstīšanai un izdošanai,» PDz atklāj mūziķis Ralfs Eilands, kurš gatavu darbu sabiedrības izvērtēšanai cer nodot jau šogad. Viņš atzīst, ka albumu izdotu arī tad, ja stipendiju nesaņemtu.

«Plānos tas bija jau sen, taču pandēmijas laiks ierobežoja manu tikšanos ar mūziķiem, ierobežojumi neļāva mums ilgu laiku atrasties studijā. Pilnvērtīgi kopā muzicēt atsākām tikai nesen,» saka Ralfs.

Pandēmijas laikā viņam atcelti visi iepriekš plānotie pasākumi – izrādes kopā ar Kasparu Breidaku, korporatīvie pasākumi, koncerti un spēlēšana festivālos. «Tie bija vairāki desmiti pasākumu, un šobrīd jau prognozēju, ka tā tas būs līdz pat šā gada beigām. Mani vienīgie koncerti, kurus patlaban plānoju, būs online – viens tāds jau bija, un būs vēl.

Klātienes koncerti ar tikai 20 skatītājiem man diemžēl neder, jo manā kolektīvā ir 11 cilvēki.

Nav pat vērts rēķināt, cik astronomiskai jābūt biļetes cenai, lai katrs kaut ko varētu arī nopelnīt. Tas nav izdarāms! Ja domātu vien par sevi, uzstātos kopā tikai ar ģitāristu, bet man rūp savējie,» tā Ralfs.

Uzziņa!

Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības Kultūras un izglītības fonds, izvērtējot 123 pieteikumus, 21. maijā piešķīra 40 vienreizējas Ārkārtas autoru stipendijas 700 eiro apmērā. Stipendija tiek piešķirta konkrēta darba īstenošanas radošajam procesam.

Stipendiātam pēc trim mēnešiem jāiesniedz pārskats par stipendijas izmantojumu, pašam novērtējot savu darbu. Ārkārtas stipendiātu vidū ir tādi pazīstami mākslinieki kā Evija Vēbere, Ainars Virga, Kaspars Dimiters, Juris Kaukulis, Ainars Mielavs, Inga Gaile, Ilze Avotiņa, Ilmārs Šlāpins un citi.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+