• FOTO: No Rīgas centrā piektdienas naktī degušās ēkas evakuētie cilvēki var atgriezties ēkā

  Kriminālziņas
  Ziņu aģentūra LETA
  3. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  No Rīgas centrā piektdienas naktī degošās mājas evakuētie cilvēki jau vakar varēja atgriezties ēkā, aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

  Politiķis stāstīja, ka vakar kopā ar Rīgas izpilddirektoru Juri Radzeviču devies ēku apsekot. Pēc Burova lūguma, ēkas apsekošanā piedalījies arī Rīgas domes Īpašuma departamenta galvenais būvinženieris Leonards Dubkevičs, lai iespējami operatīvi, negaidot nākamo darba dienu, tiktu skaidrībā, vai un kad iedzīvotāji var atgriezties mājokļos.

  «Būvinženiera kopējais atzinums ir, ka ēka ir droša un to var ekspluatēt,» sacīja Burovs, norādot, ka par to ir informēts ēkas apsaimniekotājs, kurš tālāk var koordinēt mājas iedzīvotāju atgriešanos savās dzīvojamās platībās.

  Viņš pastāstīja, ka attiecīgā ēka pieder «Valsts nekustamajiem īpašumiem», bet māju apsaimnieko SIA Anno.

  Burovs skaidroja, ka apsekošanā konstatēts, ka ugunsgrēks izcēlies vienā no kāpņu telpām, kas netiek ikdienā lietota. Jautāts, vai pastāv aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, Burovs norādīja, ka to vērtēt ir Valsts policijas un  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) kompetencē.

  LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā naktī Rīgā, Brīvības un Ģertrūdes ielu stūrī, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks dzīvojamā mājā, no kuras tika evakuēti 34 cilvēki.

  Kā aģentūra LETA uzzināja VUGD, izsaukums tika saņemts īsi pēc pusnakts. Notikuma vietā tika konstatēts, ka ugunsgrēks bija izcēlies daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā, kas jau dega ar atklātu liesmu un pastāvēja uguns izplatīšanās draudi. Dzēšanas darbu laikā notika ēkas kāpņu telpas nogruvums.

  Ugunsgrēka kopējā degšanas platība bija 210 kvadrātmetri, tostarp 150 kvadrātmetru platībā dega ēkas kāpņu telpa pa visiem stāviem, 10 kvadrātmetru platībā – telpas otrajā stāvā, bet 50 kvadrātmetru platībā – jumts un bēniņi.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+