Ilzes Viņķeles tēvs par Kariņu: Ja premjers melo, kā viņš var vadīt valsti? Es domāju, ka nevar

Politika
Privātā dzīve
Privātā dzīve
25. janvāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva un privātā arhīva
Pēc premjera Krišjāņa Kariņa iniciatīvas tika atlaista veselības ministre Ilze Viņķele, un viņas vietā par ministru iecelts Daniels Pavļuts. Notikušo komentējis arī Ilzes Viņķeles tēvs Juris Galerijs Vidiņš.

Par meitas atlaišanu no ministres amata Vidiņš ir konkrēts: «Man šķiet, ka premjeram Kariņam ir jāiet prom no amata. Jo viņš taču meloja, ka veselības ministre atteicās no vakcīnām. Tie ir klaji meli. Ja premjers melo, kā viņš var vadīt valsti? Es domāju, ka nevar. Nu, beidziet, tā ir anekdote! Un to nesaku tāpēc, ka viņš ar manu meitu tā rīkojās.

Es Ilzei jau tad, kad viņa gāja valdībā, teicu, lai padomā, jo Kariņš ir tāds sprukstiņš – briesmīgi bailīgs.

Viņš ir no tiem, kuriem nepatīk patstāvīgi un citādi domājošas personas. Tas ir kā āmen baznīcā! Viņam vajag tādus, kuri tikai piekrīt un skatās mutē. Tur nav atšķirības, vai tā Ilze Viņķele vai kāds citu būtu, kuru atlaistu. Būs kāds cits patstāvīgi domājošs, to viņš tāpat izēdīs,» uzskata Vidiņš.

«Ar meitu jau sarunāts, ka brauks pie manis uz laukiem pāris nedēļu atpūsties un iziet no visiem tiem mēsliem ārā. Atbrauks, tad mēs divatā pačubināsimies. Māja ir liela, likšu Ilzei šķūrēt sniegu, visu sakārtot. Viņa parasti, kad atbrauc, uzreiz ķeras pie mājas tīrīšanas. Pāris nedēļām es viņai darbiņu un arī cienīgu atpūtu no politiskajām drazām sagādāšu,» nosmej Juris Galerijs Vidiņš.

Konfliktēja kopš pavasara

Valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa un veselības ministres Ilzes Viņķeles nesaskaņas ilga jau no pavasara, kad premjeram un ministrei bija dažādi viedokļi par masku nēsāšanas nepieciešamību. Nopietnā konfliktā tās pārauga oktobra sākumā. Viņķele iestājās par to, ka Rīgas maratonu var rīkot, bet valdības vairākums ar Kariņu priekšgalā nolēma, ka maratona nebūs.

Pēc tam ik pa laikam starp premjeru un veselības ministri uzplaiksnīja pa sīkam konfliktiņam, kur katra no pusēm stingri iestājās par savu taisnību.

Premjers šādu sadarbību ar ministri spēja izturēt līdz gadu mijai, kad sākās vakcinācija. Izrādījās, ka nav pilnībā izstrādāta vakcinācijas plāna un ka Latvija Eiropas kopējā iepirkumā lielāko uzsvaru likusi uz vakcīnām, kuras Eiropas Savienībā joprojām nav apstiprinātas. Proti, Latvijā vakcīnu tikpat kā nav, un arī tās, kuras ir, tiek izlietotas lēni. Kariņš pat vainoja Viņķeli, ka Veselības ministrija it kā atteikusies no piedāvājuma papildus iegādāties 100 000 Eiropā jau apstiprinātu vakcīnu, un tikai valdība, uzzinot par šādu neizprotamu ministres rīcību, panākusi, ka Latvija papildus vakcīnas pirks.

Viņķele Kariņa pārmetumus masku un ierobežojumu jautājumā noraidīja, sakot, ka savā darbībā esot vadījusies pēc ekspertu ieteikumiem.

Par atteikšanos no papildu vakcīnām ministre LTV1 raidījumā Šodienas jautājums pauda: «Tie ir meli, tik balti kā Kariņa kunga mati!»

Par vakcinācijas plānu viņa pauda, ka tā būtība jau sen ir apstiprināta valdībā, un skaidroja, ka problēmas ar Kariņu ir tāpēc, ka atšķiras premjera un viņas redzējums par to, kā risināmas kovida problēmas. «Manuprāt, krīze veselībā ir cieši saistīta ar sociālekonomiskajiem faktoriem. Man nezināmu apstākļu dēļ valdībai vieglāk ir bijis fokusēt uzmanību tikai uz veselības ierobežojumiem, pametot novārtā adekvātu un laicīgu atbalsta sistēmu,» tā Viņķele.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+