Septiņi mīti par zīdīšanu

Mans Mazais
Ērika Bērziņa
Ērika Bērziņa
15. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Freepik
Sabiedrībā joprojām sastopami daudzi mīti par zīdīšanu, kuri balstās uz nepatiesu un pētījumos apgāztu informāciju. Tādēļ, kā norāda psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa savā grāmatā Pirmās attiecības cilvēka dzīvē, uztverti par patiesiem, šie mīti kaitē mammas un mazuļa attiecībām. Lūk, daži izplatītākie mīti par krūts barošanu!

1. Zīdīšana prasa vairāk laika nekā bērna barošana ar pudelīti

Īpaši sākumā var šķist, ka zīdīšana nosaka visu mammas dienu un mazais to vien dara, kā zīž krūti. Tomēr, kad zīdīšana ir nostabilizējusies, tā prasa mazāk laika un resursu, nekā gatavojot piena maisījumu, mazgājot pudelīti, vārot ūdeni utt. (Starp citu, jārēķinās arī ar samērā lielām piena maisījuma izmaksām!) Īpaši naktī zīdīt ir patīkamāk, jo mammai nav jāceļas no gultas un ideālā gadījumā, tāpat guļus pabarojot mazo, viņa var atkal uzreiz aizmigt.

2. Zīdīšana mammu novājina fiziski un rada lielu nogurumu

Tā kā mammas piens tiek ražots, izmantojot sievietes ķermenī esošās vielas, nogurušām mammām nereti iesaka pārtraukt zīdīšanu, lai viņas ātrāk un vieglāk atkoptos. Patiesībā jauno māmiņu nogurdina gatavība reaģēt uz bērna vajadzībām 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Ja klāt nāk arī citi pienākumi, ar ko mammai jātiek galā, it īpaši, ja ģimenē vēl ir mazi bērni, sieviete var justies kā bez spēka un novājēt arī fiziski. Pārtraucot zīdīšanu, šīs sūdzības un grūtības parasti nemazinās.

3. Bērni, kas ēd piena maisījumu, labāk pieņemas svarā

Statistika liecina, ka pirmajos sešos mēnešos bērni, kas zīdīti ar mammas pienu, svarā pieņemas vairāk nekā ar piena maisījumu ēdinātie.

4. Bērni, kas ēd piena maisījumu, labāk guļ naktī

Pirmajos dzīves gados bērni naktī mostas un viņiem ir vajadzīgs vecāku atbalsts, lai atkal aizmigtu. Īpaši otrajā dzīves pusgadā tie daudz biežāk ir emocionāli iemesli, slimības vai zobu šķilšanās sāpes, kas neļauj mazuļiem naktī mierīgi gulēt. Tas nemainās arī tad, ja mazais vairs netiek zīdīts.

5. Zīdīšana jau dažas dienas pēc dzemdībām norit bez problēmām

Katra zīdīšanas pieredze ir unikāla. Pat ja mamma jau ir zīdījusi citus bērnus, ar šo mazuli ir jāveido jaunas attiecības. Vispirms ir jāiepazīstas un jāsaskaņojas vienam ar otru. Mammas un bērna sasvstarpējā saskaņošanās var ilgt pat divus trīs mēnešus. Daudzas mammas diemžēl pārtrauc zīdīšanu, pirms ir piedzīvojušas šo patīkamo mirkli.

6. Pēc dažiem mēnešiem mammas pienā vairs nav pietiekami daudz bērnam nepieciešamo uzturvielu

Mammas piena sastāvs mainās, pielāgojoties bērna vecumam. Tas ir vērtīgs arī pēc bērna pirmās dzimšanas dienas.

7. Ja mazulis daudz raud, tas nozīmē, ka nepietiek piena

Bēbīša raudāšanu liela daļa vecāku un arī apkārtējo attiecina uz izsalkumu. Tā notiek, jo lielākoties, zīžot mammas krūti, mazulis diezgan ātri nomierinās neatkarīgi no tā, vai ir izsalcis vai ne. Zīdīšana palīdz arī tad, ja mazajam slāpst, ja ir bail, ir nogurums, ja piemeklējusi slimība un citos gadījumos.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+