• Septiņi mīti par zīdīšanu

  Mans Mazais
  Ērika Bērziņa
  Ērika Bērziņa
  15. jūlijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Freepik
  Sabiedrībā joprojām sastopami daudzi mīti par zīdīšanu, kuri balstās uz nepatiesu un pētījumos apgāztu informāciju. Tādēļ, kā norāda psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa savā grāmatā Pirmās attiecības cilvēka dzīvē, uztverti par patiesiem, šie mīti kaitē mammas un mazuļa attiecībām. Lūk, daži izplatītākie mīti par krūts barošanu!

  1. Zīdīšana prasa vairāk laika nekā bērna barošana ar pudelīti

  Īpaši sākumā var šķist, ka zīdīšana nosaka visu mammas dienu un mazais to vien dara, kā zīž krūti. Tomēr, kad zīdīšana ir nostabilizējusies, tā prasa mazāk laika un resursu, nekā gatavojot piena maisījumu, mazgājot pudelīti, vārot ūdeni utt. (Starp citu, jārēķinās arī ar samērā lielām piena maisījuma izmaksām!) Īpaši naktī zīdīt ir patīkamāk, jo mammai nav jāceļas no gultas un ideālā gadījumā, tāpat guļus pabarojot mazo, viņa var atkal uzreiz aizmigt.

  2. Zīdīšana mammu novājina fiziski un rada lielu nogurumu

  Tā kā mammas piens tiek ražots, izmantojot sievietes ķermenī esošās vielas, nogurušām mammām nereti iesaka pārtraukt zīdīšanu, lai viņas ātrāk un vieglāk atkoptos. Patiesībā jauno māmiņu nogurdina gatavība reaģēt uz bērna vajadzībām 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Ja klāt nāk arī citi pienākumi, ar ko mammai jātiek galā, it īpaši, ja ģimenē vēl ir mazi bērni, sieviete var justies kā bez spēka un novājēt arī fiziski. Pārtraucot zīdīšanu, šīs sūdzības un grūtības parasti nemazinās.

  3. Bērni, kas ēd piena maisījumu, labāk pieņemas svarā

  Statistika liecina, ka pirmajos sešos mēnešos bērni, kas zīdīti ar mammas pienu, svarā pieņemas vairāk nekā ar piena maisījumu ēdinātie.

  4. Bērni, kas ēd piena maisījumu, labāk guļ naktī

  Pirmajos dzīves gados bērni naktī mostas un viņiem ir vajadzīgs vecāku atbalsts, lai atkal aizmigtu. Īpaši otrajā dzīves pusgadā tie daudz biežāk ir emocionāli iemesli, slimības vai zobu šķilšanās sāpes, kas neļauj mazuļiem naktī mierīgi gulēt. Tas nemainās arī tad, ja mazais vairs netiek zīdīts.

  5. Zīdīšana jau dažas dienas pēc dzemdībām norit bez problēmām

  Katra zīdīšanas pieredze ir unikāla. Pat ja mamma jau ir zīdījusi citus bērnus, ar šo mazuli ir jāveido jaunas attiecības. Vispirms ir jāiepazīstas un jāsaskaņojas vienam ar otru. Mammas un bērna sasvstarpējā saskaņošanās var ilgt pat divus trīs mēnešus. Daudzas mammas diemžēl pārtrauc zīdīšanu, pirms ir piedzīvojušas šo patīkamo mirkli.

  6. Pēc dažiem mēnešiem mammas pienā vairs nav pietiekami daudz bērnam nepieciešamo uzturvielu

  Mammas piena sastāvs mainās, pielāgojoties bērna vecumam. Tas ir vērtīgs arī pēc bērna pirmās dzimšanas dienas.

  7. Ja mazulis daudz raud, tas nozīmē, ka nepietiek piena

  Bēbīša raudāšanu liela daļa vecāku un arī apkārtējo attiecina uz izsalkumu. Tā notiek, jo lielākoties, zīžot mammas krūti, mazulis diezgan ātri nomierinās neatkarīgi no tā, vai ir izsalcis vai ne. Zīdīšana palīdz arī tad, ja mazajam slāpst, ja ir bail, ir nogurums, ja piemeklējusi slimība un citos gadījumos.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+